Millî Mücadele ...Ve sonuç...

İstanbul Sözleşmesi’nden çıkıldı… Şimdi sıra kalıntılarında...

İstanbul Sözleşmesi’nden kurtulduk, şimdi sıra ailemizin korunmasında, kadına şiddetin GERÇEKTEN ÖNLENMESİNDE…

* 10 yıldır Müslüman Türkiye toplumunun ahlaki ve manevi değerlerini parçalayan, aile mefhumunu yok eden, binlerce yuvanın yıkılmasına yol açan İstanbul Sözleşmesi, hükümete yapılan kamuoyu baskısıyla nihayet tarihin derinliğine gönderildi.

* Millî Gazete, manşetleriyle, haberleriyle, köşe yazılarıyla ve özel sayılarıyla “kadına şiddeti önlemeyi amaçlıyor” diye takdim edilen, gerçekte ise bir yıkım metni olan sözleşmenin Avrupa Konseyi’ne iade edilmesi için seferber oldu.

* Türkiye’nin önde gelen siyasetçilerinin, sivil toplum kuruluşları yetkililerinin, ilahiyatçılarının, akademisyenlerinin, eğitimcilerinin, hukukçularının görüşlerini bir araya getirerek yayınladığı “İstanbul Sözleşmesi” özel sayısı ile büyük ses getiren, etkin bir farkındalık oluşturan Millî Gazete, yoğun talep üzerine bu özel sayıyı 500 bin kişiye ulaştırmıştı.

* Daha sonra bu özel gazeteyi “Kod Adı: İstanbul Sözleşmesi” adıyla kitaplaştıran Millî Gazete, toplumun her kesiminde ve devletin bütün kademelerinde bilinçli bir bakış oluşmasını sağladı. İçerik bilgilendirmeleri ve sürecin ortaya çıkardığı tahribatlara ve tehlikelere eğilerek algı yönetimine, kısır tartışmalara karşı güçlü cevaplar veren gazetemiz, İstanbul Sözleşmesi’nden kurtulmamız için büyük bir mücadele örneği sergiledi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6798854/milli-mucadele-ve-sonuc