Alexander Sörloth Trabzonspor'a geri dönüyor

Geçten yıl  Süper Lig'de  Trabzonspor formasıyla müthiş bir performans sergileyen Alexander Sörloth ile ilgili bir haber gündeme bomba gibi düştü.

Bilindiği üzere Alexander Sörloth Trabzonspor'da gol krallığı yaşamış ve bütün büyük takımları peşine takmıştı.

Tecrübeli golcü Sörloth, sergilediği mükemmel performansın ardından 20 milyon euroluk bonservis bedeliyle RB Leipzig'e transfer olmuştu.

Alexander Sörloth Bundesliga ekibiyle çıktığı 29 maçta sadece dört gol attı ve üç asist yaptı.

25 yaşındaki yıldız isim Sörloth, RB Live adlı internet sitesiyle gerçekleştirdiği röportajda ise Trabzonspor’da oynadığı döneme ilişkin çok konuşulacak itiraflar bulundu.
İşte yıldız golcünün o açıklamaları;

"Trabzonspor'da işim basitti: Çıkıp gol atmak. Taktiksel ve yapısal anlamda odak noktamız farklıydı. Dolayısıyla sadece defansif değil, ofansif anlamda da benim için kısmen yeni bir maceraydı.”

“Mesele, daha çok koşu yolları, kendinizi savunmak ve hareketlere başlamak ile ilgiliydi. Birden şu sorularla yüzleşmeye başladım: Nereye, nasıl ve ne zaman hareket etmeliyim?”

“Şu anda Trabzonspor'daki gibi sadece gol atan bir oyuncu değilim. Aslında arada o kadar da büyük bir fark yok. Evet, maçlara kenarda başlıyorum ama yaklaşımım aynı.”

“Rakip defansın arkasına mümkün olabildiğince çabuk sarkıp kendimi gol pozisyonunun içine sokmak ya da takım arkadaşlarımı kullanmak. Kaleyi gördüğümde ve rakip futbolcular önümde olduğunda en iyi oyunumu oynuyorum. Bununla birlikte tabii ki kanatlardan da beslenebilirim.”

“RB Leipzig'e geldiğimde bir kültür şoku yaşamadım. Ancak seyircisiz maçlar benim için de son derece tuhaf. Yeni bir kulübe imza attığınızda elbette taraftarlarla temasa geçmek istersiniz. Özellikle de golcüyseniz...”

“Ne var ki boş tribünler önünde oynuyoruz. Bu, bilhassa Trabzon'da geçirdiğim bir yıldan sonra benim için gerçekten hayal edilemez bir durumdu.” 

“Mevcut durumla kıyaslayacak olursak Trabzon gerçekten farklı bir dünyaydı. Orada fotoğraf çektirmeden ya da imza atmadan gidebileceğiniz bir yer yoktu. Ne zaman ki çok gol attım taraftarlar da çıldırdı.”

“Bu, bir açıdan iyiydi. Ancak diğer yandan da buraya gelirken rahatladığımı söyleyebilirim. Çünkü biz Norveçliler biraz Almanlar gibiyizdir. Dolayısıyla  Almanya'daki her şey bana çok tanıdık geliyor. Burada herkes sizi az ya da çok huzur içinde bırakıyor."
Alexander Sörloth’un itiraf niteliğindeki bu açıklamaları için ‘Trabzonspor’dan ayrıldığına pişman’ yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Sörloth’un bu açıklamalarının ardından spor kulislerinde tekrar Trabzonspor’a dönebileceği iddia edildi.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6793779/alexander-sorloth-trabzonspora-geri-donuyor