Son yılların popüler terapisi hipnoz ile ilgili bilmeniz gerekenler

Son dönemde hipnoz ya da hipnoterapi ifadelerini daha sık duymaya başlamış olabilirsiniz. Çünkü bu terapi yönteminin oldukça eski bir teknik olmasına karşın günümüzde daha sık uygulanmaya başlandığını söyleyebiliriz. Elbette temelleri bilimsel dayanaklara sahip olduğundan güvenle tercih edilebilen terapi tekniklerinden biri olduğu da aşikar.

Hipnozun Dereceleri Neler?

Öncelikle sıklıkla merak edilen bir konu olan hipnozun dereceleri hakkında bilgi aktaralım. Temelde bu terapi yöntemi 3 farklı şekilde uygulanabiliyor. Bunlar; nazik trans, orta trans ve derin trans adını taşıyor.

Nazik trans hipnozun başlangıcında ortaya çıkan trans halidir. Gözler kapalıdır ancak göz kapaklarında kırpmalar da meydana gelir. Orta trans halinde kişinin hipnoz durumunda olduğu çok açık bir şekilde bellidir. Orta trans evresinde duyguların kesinleştiğini söyleyebiliriz. Derin trans ise tam bir trans durumu şeklinde açıklanabilir. Derin trans durumunda kişinin gözleri açıktır ancak bilinci kapalıdır.

Hipnoz Ortamı Nasıl Olmalı?

Elbette bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenler hipnoz ortamının nasıl olması gerektiğini de merak ediyor. Bu ortamın öncelikle sessiz olması son derece önemlidir. Sadece hastayı değil hipnoz yapacak olan uzmanı rahatsız edebilecek seslerden arındırılmış bir ortam olması gerekiyor. Huzurlu bir atmosferin hakim olduğu ortamlarda hipnozun da daha kolay olacağı biliniyor. Aynı zamanda telefonun çalması ya da kapı çalması gibi uyaranların olmaması da önemlidir.

Hipnoza Giren Kişi Sırlarını Açıklar Mı?

İşte en çok merak edilen hususlardan biri de budur. Hipnoza giren kişi istemediği sürece hiçbir bilgi vermez. Sırlarını da kendi istemediği sürece açıklaması mümkün olmaz. Bunun nedeni ise hipnoz sırasında kişinin bilinçli kontrolünün ortadan kalkmıyor olmasıdır.

Eğer hipnoz konusunda merak ettiğiniz diğer sorulara yanıt bulmak isterseniz internetten faydalanın. Online olarak Hipnoz Center internet sitesine tıklamanız durumunda bu konuda her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu sayede hipnoza dair çok daha detaylı bilgiye sahip olma şansını da elde etmiş olacaksınız. Aynı zamanda internet sitesi üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz. Hipnoz terapisi ile tedavi seçeneklerine de bu internet sitesi üzerinden hemen göz atın.

- Milli Gazete, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6618103/son-yillarin-populer-terapisi-hipnoz-ile-ilgili-bilmeniz-gerekenler