Akşener'den İmamoğlu'na cevap: Arkadaşlarımızın çoğunluğu beğenmedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve belediye başkanlarının Kadınlar Günü'nü kutlaması İYİ Parti cephesinde tepkilere neden oldu.

AKŞENER'DEN İMAMOĞLU'NA İLK CEVAP

Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya paylaşımına özellikle İYİ Parti'den sert eleştiriler gelirken, Meral Akşener, konuyla ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada, "Sayın İmamoğlu bir mesaj attı, milletvekilimiz Ağıralioğlu da buna tepki gösteren bir tweet attı. İkisi de fikir hürriyetidir. Arkadaşlarımın çoğu da beğenmedi, saygı duyuyorum." ifadelerine yer verdi.

"BİRLİKTE ZİKREDİLMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, "Anneleri yıllardır evlatsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum." dedi.

İMAMOĞLU'NDAN AKŞENER VE BULDAN MESAJI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın Pervin Buldan'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım." ifadelerini kullanmıştı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6563603/aksenerden-imamogluna-cevap-arkadaslarimizin-cogunlugu-begenmedi