Avrupa'da skandal referandum! İsviçre çarşaf yasağı için sandığa gitti

İslami değerlere karşı düşmanlığın yeniden hortladığı İsviçre'de skandal referandum başladı. İsviçre Halk Partisi’nin üyesi ve aynı zamanda referandum komitesi başkanı Walter Wobmann’ın gündeme getirdiği peçe ve burka yasağı ile ilgili İsviçreliler bugün sandık başına gitti. 

YÜZÜ AÇMAK ÖZGÜRLÜKMÜŞ!

İsviçre’de aşırı sağcı partilerin desteklediği bu referandumda sadece İslam dini açıkça hedef alındı. Walter Wobmann İsviçreliler sandık başına giderken dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yüzü açmayı özgürlükle bağdaştıran Wobmann, “İsviçre’de gelenek yüzünü göstermek üzerinedir. Yüzü kapatmak aşırıcılığın, Avrupa’da hızla yayılan siyasi İslam’ın sembolüdür" şeklindeki sert ifadeler ile İsviçre’de yerinin olmadığını kaydetti.

Reuters ise İsviçre'de daha önce yapılan anketlerde bu yasanın çok az bir oyla burka ve peçe yasağının geçebileceğini aktardı.

CAMİLERE MİNARE YAPIMINI DA YASAKLAMIŞLARDI!

İsviçre’de 2009 yılında yeni minare yapımına karşı yapılan oylamada halk yasaklama yoluna gitmiş ve bu durum hem ülke içinde hem de uluslararası kamuoyunda gündem olmuştu.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6560584/avrupada-skandal-referandum-isvicre-carsaf-yasagi-icin-sandiga-gitti