GeForce Now'un Türkiye fiyatı tepki çekti

GeForce Now Türkiye'ye de geldi. Oyun oynama sistemini baştan yazacak bu teknoloji için başta gamerlar olmak üzere birçok kişi için gün boyu heyecan doruktaydı. Akşam üzeri GeForce Now Türkiye'nin fiyatı açıklandı. Açıklanan fiyat ülkemizdeki kullanıcılar ve kullanmayı düşünenler tarafından tepkiyle karşılandı.

GEFORCE NOW TÜRKİYE FİYATI NE KADAR?

Yurtdışında 5.99 euro olan Geforce Now'un Türkiye'de aylık fiyatı 75 TL olacak. Güncel kurla bile çevrildiğinde bir hayli yüksek belirlenmiş durumda.

Hal böyle olunca Geforce Now'un fiyatı büyük tepki toplandı. Bir çok internet kullanıcısı, zaten iyi oyunlar için iyi bir bilgisayar sistemi toplamaya maddi gücü yetmeye kullanıcılar için aylık bu derece yüksek bir fiyatlandırma yapılmasını tepkiyle karşıladı.

Türkiye'de kullanıcılara 3 paket sunulacak;

1- Basic Paket: 1 saat oturum süreli ücretsiz paket olacak.

2- Lansman Özel Paket: 3 ay ile sınırlı bu paket aylık 49 TL'den 3 aylık 149.7 TL olacak

3- Premium Paket: Aylık 74.9 TL olacak.

Bu paketler 15 Mart 2021'den itibaren kullanılabilir durumda olacak.

GEFORCE NOW NASIL KULLANILIR?

Geforce Now hizmeti Nvidia'nın resmi sitesinden indirilebilir. Fakat Türkiye'deki abonelikler için insanlar Game+ web sitesini kullanıp ön kayıt yapabilecek. İlk aşamada hizmet sınırlı sayıda kullanıcı kabul edecek. Kaydolma tarihine göre kullanıcılar 15 Mart'tan itibaren sırayla davet edilecek. Davet e-posta veya sms yolu ile olacak.

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6558940/geforce-nowun-turkiye-fiyati-tepki-cekti