“Erbakan Hoca’nın Anısına”

Dr. Sami Abu Zuhri
Dr. Sami Abu Zuhri

Büyük lider Necmettin Erbakan’ı, ahirete irtihalinin onuncu yıl dönümünde anıyoruz. Bu anma sadece bir partiye ya da ülkeye has değil, bilakis genel olarak Müslümanlara özgü bir anmadır.

Erbakan Hoca’nın, İslam Birliği’ni sağlamak için gösterdiği çaba, Türkiye sınırlarını aşarak tarihi dönüşümlere neden oldu. Bu nedenle Hoca, tüm Müslümanların kalbinde ölümsüzleşti. Ama bu yolda da büyük bedeller ödedi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan, asırlardır İslam âlemine öncülük eden Türkiye’nin İslami çehresini restore etmek amacıyla Türkiye’de imam hatip liselerinin ortaokul bölümünü açarak Müslümanları kendine hayran bıraktı.

Erbakan, duruşu ve açıklamalarıyla her zaman Filistin davasını desteklediği için Filistin halkının nezdinde ayrı bir yeri vardı. Siyonizm tehlikesine ve bölgede genişlemeyi hedefleyen Büyük İsrail Projesi’ne karşı her zaman Müslümanları uyardı.

Amerika’nın işgalcileri desteklemesi konusunda da uyarıda bulunmuştu. Hoca’nın “İsrail’in İslam topraklarında yeri yoktur. Eğer Amerika çok istiyorsa İsrail’e Güney Amerika’da bir devlet kurdurabilir” sözlerini unutmak mümkün değildir.

Erbakan Hoca’nın fikirleri ve eserleri gerçek bir okul gibidir. Ders almak isteyenler için Erbakan Hoca’nın hayatı derslerle doludur.

Erbakan ebedi âleme gitti ama düşünceleri ve fikirleri kaldı. Bu fikirler Müslümanların vicdanında sonsuza kadar yaşayacaktır.

- Milli Gazete, Dr. Sami Abu Zuhri tarafından kaleme alındı
https://www.milligazete.com.tr/makale/6542751/dr-sami-abu-zuhri/erbakan-hocanin-anisina