Ali Yalçın: “Erbakan’a karşı olanlar hayırla yâd edilmiyor”

Saadet Partisi’nin “ Erbakan Haftası”nda düzenlediği Milli Görüş Hareketi’nin merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma programı yoğun bir ilgiye sahne oldu.

Birçok siyasi yelpazeden çok sayıda siyasetçinin katıldığı programda genel başkanlar Erbakan’ın siyasi hayatını aktardı. Erbakan’ın siyasi vizyonuna ilişkin yapılan konuşmalarda Erbakan’ın birleştirici rolüne vurgu yapıldı. Programa katılan MEMUR-SEN Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, yaptığı konuşmasında “Rahmetli Hocamızı hayırla, minnetle ve şükranla yâd ediyoruz” diyerek gençlik yıllarını ve 28 Şubat'ı hatırlattı:

“Biz üniversite yıllarımızda kendisini takip ettik. MGV öğrenci reisliği yaptığımız dönemlerde rahle-i tedrisinden geçtik. Milli Görüş Hareketi’nin geldiği noktada siyasetin en önemli anlayışı haline geldiğinden hiç kimsenin şüphesi yoktur. Çok insan yetiştirdi. Bugün siyaset yapan çok insan onun rahle-i tedrisatından geçti. Bir emek hareketinin lideri olarak, sorumluluk taşıyan biri olarak, Hocamız sağlında kurtuluş mücadelesi verdiği 54. Hükümet zamanında yaşananları izlemiş, yaşananların yüreğine oturmuş biri olarak şunları ifade etmek istiyorum. Erbakan’ı indirmek isteyen emek örgütü görünümlü lejyonerlerin bugün hayırla yâd edilmediğini hepimiz biliyoruz.”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6537622/ali-yalcin-erbakana-karsi-olanlar-hayirla-yad-edilmiyor