"Siyaset olarak bugün Erbakan Hoca'yı özlüyoruz"

Saadet Partisi’nin “ Erbakan Haftası”nda düzenlediği Milli Görüş Hareketi’nin merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma programı yoğun bir ilgiye sahne oldu.

Birçok siyasi yelpazeden çok sayıda siyasetçinin katıldığı programda genel başkanlar Erbakan’ın siyasi hayatını aktardı. Erbakan’ın siyasi vizyonuna ilişkin yapılan konuşmalarda Erbakan’ın birleştirici rolüne vurgu yapıldı. Programa katılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Nuri Okutan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren ve MEMUR-SEN Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, yaptığı konuşmalarında Erbakan Hoca'nın önemine vurgu yapıldı.

"SİYASET OLARAK BUGÜN ERBAKAN HOCA’YI ÖZLÜYORUZ"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Nuri Okutan gerçekleştirdiği konuşmasında, "Merhum Erbakan Hocamızı hayırla yâd etmek için bugün burada bir araya geldik. Türkiye siyaseti olarak bugün Erbakan Hoca’yı özlüyoruz. Onun siyasetteki gerginliği azaltan kişiliğini, herkese karşı saygılı davranmasını ve siyasetteki vicdani ve ahlaki anlayışını özlüyoruz" diye konuştu.

“ERBAKAN, TÜRK SİYASİ TARİHİNDE BÜYÜK İZLER BIRAKMIŞTIR”

BBP Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren, yaptığı konuşmasında, "Türk siyasi tarihinde birçok başbakan geçmiştir ama çok azı iz bırakmıştır. Bizler ayrı siyasi partilere mensup olabiliriz ama biz hepimiz aynı davanın mücadelesini veriyoruz" diye konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6537607/siyaset-olarak-bugun-erbakan-hocayi-ozluyoruz