Demirören Medya’da ‘kayyım’ yönetici kovuldu

Demirören Medya Grubu’nda “harcamaların kontrol edilmesi ve bankanın kredi riskini denetlemesi” için resmi olmayan bir şekilde “kayyım” olarak görevlendirilen Ziraat Bankası yöneticisi Metin Sezici’nin kovulduğu ortaya çıktı.

Medyahaber’in haberine göre Demirören Medya Grubu’nda Chief Financial Officer (CFO) Metin Sezici’nin işine son verildi, Sezici ile beraber tüm ekibinin de işten çıkarıldığı öğrenildi.

Doğan Medya Grubu'nun tarihe geçen satışında yüksek meblağlarda kredi kullanan Demirören Medya Grubu’na Ziraat Bankası’nda görevli olan Metin Sezici, “harcamaların kontrol edilmesi ve bankanın kredi riskini denetlemesi” için resmi olmayan bir “kayyım” olarak gönderilmişti.

Ancak, Demirören Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay, tüm finansal işlerinden sorumlu olan Chief Financial Officer (CFO) Metin Sezici’yi kovdu.

Demirören Medya'nın tüm finansal işlerinden sorumlu olarak atanan Metin Sezici, “Ziraat Bankası’ndan Demirören Medya’ya transfer” diye duyurulmuştu.

 Sezici’nin tasarruf amacıyla gazetecilerin 100-200 liralık masraflarını kestiği, kendisine ise aylık 29 bin TL’ye makam aracı kiralattığı biliniyor.

Türkiye tarihinin en büyük medya sahipliği değişimi olan Doğan Medya Grubu’nun Demirören ailesine geçişi Ziraat Bankası’nın iki yılı ödemesiz 10 yıl vadeli kredi imkanı ile gerçekleşmişti.

Demirören ailesine bu kapsamda 675 milyon dolar kredi verilmişti.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6533688/demiroren-medyada-kayyim-yonetici-kovuldu