Andreas Beck: "Beşiktaş'a geri dönebilirim!"

Beşiktaş'ta forma giydiği iki sezonda da şampiyonluk sevinci yaşayan Andreas Beck, Almanya'da yayım yapan Gazete Futbol adlı internet sitesiyle özel bir röportaj gerçekleştirdi. Kariyerini KAS Eupen'da sürdüren 33 yaşındaki sağ bek, Benfica maçında Cenk Tosun'a yaptığı asisten Türkiye günlerine kadar pek çok itirafta bulunurken Siyah Beyazlılar'a olası bir geri dönüşü için de açık kapı bıraktı.

İşte deneyimli savunmacının açıklamalarından öne çıkan bölümler:

"Benfica gibi büyük takımlarla oynadığınız maçlara büyük bir beklenti ve enerjiyle çıkarsınız. Özellikle de kendi seyirciniz önünde iyi bir performans sergilemek istersiniz. O zamanlar ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız her maç bir kutlama günü gibiydi. Rakibimiz ilk yarıda inanılmaz derece iyiydi. Devre arasına 3-0 geride girmiştik. Ancak İstanbul'da ve bizim stadımızda her şeyin mümkün olduğu biliniyordu. İkinci yarıda ileri doğru oynamak için kararlıydık.

Ricardo Quaresma topu geriye doğru çıkardı ve ben de sol ayağımla ikinci direğe doğru ortaladım. Cenk Tosun mükemmel bir vuruş yaptı ve skor 3-1'e geldi. Yanılmıyorsam bu, Şampiyonlar Ligi'nde sezonun golü seçilmişti. Benim için elbette hoş bir anıydı. O günden beri o golü hep seyrediyorum. Maçın bitimine yarım saatten biraz fazla bir süre varken böyle bir gol atmak hâlâ bir şeyler yapabileceğimizi gösteriyordu. Oyunun bu andan itibaren dönmesi ve maça tamamen hükmetmemiz kariyerim için çok özeldi. Benfica gibi bir rakibe karşı böylesi bir geri dönüşe imza atmak güzel bir şey."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6532126/andreas-beck-besiktasa-geri-donebilirim