Erdoğan: Türkiye'nin batısında ne varsa doğusunda aynısı var

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinden AK Parti Ağrı, Ardahan, Bolu, Diyarbakır, Hatay 7. olağan il kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması şöyle:

Kongre sürecimizde hem dava arkadaşlığımızı güçlendirdik hem de kardeşliğimizi pekiştirdik. Yalanın, iftiranın, hasedin kongrelerimizdeki bu muhabbet iklimini gölgelemesine izin vermedik.

Bu zorlu yolculukta hırslarına, kibirlerine yenik düşenler çıktı

Milletimizin umudu olarak uzun ince bir yoldayız. Yaklaşık 20 yıldır büyük bir aşkla millete hizmet yolunda yürüyoruz. AK Parti'yi kurduğumuzda hizmete talip olmuştuk. Şahsi ikbalimizi değil milletin çıkarlarını, menfaatlerini yücelteceğimizin sözünü vermiştik. Aziz milletimize hizmetkar olmaktan başka hiçbir gaye gütmedik. Kimseyi dışlamadan, gönüller yapa yapa, kalpler kazana kazana davamızı bugüne getirdik. Bu zorlu yolculukta egolarına, hırslarına, ihtiraslarına, kibirlerine yenik düşenler çıktı, biz bunların hiçbirine 'eyvallah' etmedik. Yaşadığımız onca saldırıya, ihanete rağmen milletin emanetini yere düşürmedik. Engeleri aşa aşa, tuzakları boza boza hedeflerimize doğru kararlılıkla yürüyoruz. Dayanışma ruhunu güçlendirdiğimiz sürece Allah'ın izniyle üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk bulunmuyor.

Eski Türkiye'nin manzarasına biz son verdik

Millet, bizden emaneti alıncaya kadar inşallah aşkla, şevkle, azimle ülkeye ve millete hizmet mücadelemizi sürdüreceğiz. Bugün geriye doğru baktığımızda, 2021'in Türkiye'si ile 2002'nin Türkiye'si arasında dağlar kadar fark var. Türkiye, krizlerin, yasakların, korkuların, yoksullukların ülkesiydi. Kaos vardı gecelik faizlerin yüzde 7500'leri bulduğu ekonomik buhran vardı. Bugünün Türkiye'si, barışın, huzurun, özgüvenin, kalkınmanın, büyümenin, refahın ülkesidir. Vatandaşına tepeden bakan, ötekileştiren, inancı, mezhebi üzerinden ayrım yapan eski Türkiye manzarasına biz son verdik. 

Türkiye'nin batısında ne varsa doğusunda aynısı var

Bugün Türkiye'nin batısında ne varsa doğusunda aynısı var. Güneyinde ne varsa kuzeyinde de aynısı vardır. Ankara'daki İstanbul'daki kardeşlerimiz hangi imkanlara sahipse Hatay'daki, Ağrı'daki kardeşlerimiz de sahiptir. Hizmetlerin hemen hemen hepsine kimi zaman çok daha kaliteli şekilde kendi şehrinde ulaşabiliyor.

Döktükleri her damla kanın hesabını misliyle soruyoruz

Nereye saklanırlarsa saklansınlar kendilerini güvende hissettikleri yerlerde o teröristleri buluyor inlerini başlarına yıkıyoruz. Operasyonlarımız, aldığımız tedbirler sayesinde örgüte katılanların sayısında, terör örgütünün eylem kapasitesinde ciddi düşüş yaşanıyor. Milletimizin birliğine, beraberliğine kasteden alçaklara, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle soruyoruz.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6526383/cumhurbaskani-erdogan-turkiyenin-batisinda-ne-varsa-dogusunda-aynisi-var