İkinci el otomobilde fiyatlar düştü, hareketlilik başladı!

Koronavirüs salgınından sürekli yükselen ikinci el otomobil piyasası son haftalarda normale dönmeye başladı. Son dönemde ikinci el otomobil fiyatlarında sürekli yükselişin durduğunu ve düşüşün başladığını söyleyen galericiler, normalleşme adımlarıyla birlikte ikinci el otomobil piyasalarında hareketlenme yaşanacağını düşünüyor.

HAREKETLENME BAŞLADI

İkinci el otomobil piyasasını değerlendiren Galerici Uğur Potur, ’’İkinci el otomobil piyasasında bir hareketlenme oluyor. Fiyatların sürekli yükseldiği bir dönem oldu ama şuanda fiyatlar sabitlenmiş durumda. Yaz dönemine doğru araç satışları artıyor. Mart ayında kısıtlamaların kaldırılmasıyla ikinci el otomobil piyasasının hareketlenmesini bekliyoruz’’ dedi.

KISITLAMALARIN KALKMASI BEKLENİYOR

Bir başka Galerici Nihat Karip, ’’Son iki haftadır piyasalarda olumlu bir hareketlenme var. Araç fiyatları çok yükseldi, çok fazla düşeceğini de düşünmüyorum. Kısıtlamaların kalkmasıyla mart, nisan aylarında daha fazla hareketlenme bekliyoruz. Araç almak için uygun bir zaman olduğunu düşünüyorum. Önceki haftalarla kıyaslarsak son iki haftadır daha fazla araç satıyoruz. Kısıtlamaların da kalkmasıyla piyasalarda hareketlenme olacaktır’’ İfadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6524591/ikinci-el-otomobilde-fiyatlar-dustu-hareketlilik-basladi