Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gevşeme yok, yeni yeni tedbirler alıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

Dünyada aşılamayı başarılı en şekilde yürüten ülkeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda dünyada aşılamayı başarılı en şekilde yürüten ülke Türkiye. Dün itibarıyla 7,5 milyonu bulduk. Bu süreci kararlı bir şekilde sürdürüyoruz." dedi. 

Erdoğan, özetle şunları söyledi:

2 milyon tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırdık

Salgının sebep olduğu sıkıntılara rağmen eğitim öğretim faaliyetlerini kesintisiz sürdüren birkaç devletten biriyiz. TRT EBA kanallarından uzaktan eğitimin devamı sağladık. 12 bin 500 saat yayın yaptık. Uzaktan eğitime başladığımız 23 Mart'tan bugüne kadar 180 milyona yakın canlı ders yapılmıştır.  657 bini salgın döneminde olmak üzere bugüne kadar toplam 2 milyon tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırdık. 

Önümüzdeki dönemde yeni adımlar atmaya devam edeceğiz

En kısa sürede öğretmenler ile öğrencileri buluşturmak istiyoruz. Vaka sayılarındaki düşüşle orantılı şekilde önümüzdeki dönemde yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. Yeni takviyeler yine alıyoruz çünkü herhangi bir rehavet çökerse Allah göstermesin altından kalkamaz, bedelini ödeyemeyiz

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6522767/cumhurbaskani-erdogan-gevseme-yok-yeni-yeni-tedbirler-aliyoruz