Altın fiyatı ne olur? Teknik uzmandan altın ve gümüş için yeni analiz

Altın fiyatları son günlerdeki düşüş trendini bitirerek yükselişe geçti. Altın fiyatlarındaki yükseliş fiyatı 10 lirayı buldu. Gram altın 23 Şubat salı günü 408 lira bandında ilerliyor. Çeyrek altın ise 674 liradan işlem görüyor. Altındaki çıkış ivmesi gümüş fiyatlarında da hissedildi gümüşün gram fiyatı 6 lira 33 kuruşa yükseldi. Altın ve gümüşteki yükselişleri değerlendiren teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu sosyal medya hesabından önemli tespitlerde bulundu.


ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?


Altın fiyatlarında yaşanan yükseliş altının ons fiyatında da hissedildi. Altının ons fiyatı 1810 dolara kadar yükseldi. Altının gram fiyatında yaşanan yükseliş altın ürünlerine de yansıdı. Cumhuriyet altını 2 bi,n 749 liradan satıldı. 22 ayar bileziğin fiyatı ise 374 liradan alıcı buluyor. Altın ve gümüş fiyatlarındaki gelişmeleri değerlendiren teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu ise, "Altın 1830 bölgesine doğru hareketine devam ediyor. Günlükte de göstergeler AL'a döndü. 1837 üzerine devam etmesi için haber akışının da pozitif olması lazım. Artık ne zaman düşen kanalın üstüne çıkmaya çalışsa sert satışlar geliyor. Fed açıklamalarından bir şey beklemiyorum. Lakin ne zaman Fed açıklama yapsa satır aralarını okuyup senaryo üretmek adeti vardır. O sırada piyasalarda dalgalanmalar olur, bunlar normaldir, yönü değiştirecek şeyler değildir." İddiasında bulundu.

GÜMÜŞTE YÖN YUKARI

Gümüş fiyatları altından daha hızlı bir yükselişe girdi. Gram gümüş 6 lira 33 kuruşa çıkarken gümüşün ons fiyatı 27 dolar seviyesinde izliyor. Gümüşteki çıkışı analiz eden teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu, "Gümüş 27,44 desteğinin üzerinde güçlü duruyor. Dünkü güçlü yükselişten sonra altından gelecek destekle 29 direncine gelmesini bekliyorum." İfadelerini kullandı.

Not: Haber içerisinde yer alan kişilere ait iddia ve tahminler yatırım tavsiyesi değildir.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6521415/altin-fiyati-ne-olur-teknik-uzmandan-altin-ve-gumus-icin-yeni-analiz