Ünal Karaman: Çok akılcı oynadık!

Göztepe, Süper Lig’in 26. haftasında konuk olduğu Fenerbahçe karşısında 1-0 kazanarak sürpriz bir galibiyete imza attı. Sarı-kırmızılı ekipte tecrübeli teknik adam Ünal Karaman ise, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe’nin organize şekilde pozisyon üretemediğini söyledi.

Ünal Karaman, “Bizim geçmişteki istatistiklerle işimiz yok. Bu maç bizim için önemliydi. Tehlikeli bölgeden uzaklaşmak amacındaydık. Bu maçı da kazanmamız gerekiyordu ve amacımıza ulaştık. Bu galibiyet taraftarlarımıza ve camiamıza armağan olsun.” ifadelerini kullandı.

Karaman, “Fenerbahçe’nin kalemizde bilinçli olarak ürettiği bir tehlike olmadı. Karambolden pozisyon buldular. Biz çok akılcı oynadık, oyuncularımı da bunun için tebrik ediyorum.” sözleri ile sarı-lacivertlilerin organize hücumlarla tehlike yaratamadığını belirtti.

Tecrübeli teknik adam ayrıca, “Eğer son pasları daha dikkatli atsaydık farkı bir sonuç çıkabilirdi. 3 puan aldık ama işimiz yeni başlıyor. İlk antrenmanla birlikte disiplinli çalışmamızı sürdüreceğiz.” şeklinde de konuştu.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6516875/unal-karaman-cok-akilci-oynadik