Altın dipte, gümüş çıkışta! Teknik uzmandan altın ve gümüş analizi

Altın ve gümü fiyatlarındaki dalgalanmalar devam ederken haftanın son iş gününde altın fiyatları toparlanmaya başladı. Gram altın 435-37 lira bandında izliyor. Gümüş fiyatları ise dünkü çıkışını bugünde sürdüryor dün 6 lira 40 kuruş seviyesine kadar gelen gümüşün gram fiyatı 6 lira 25 kuruşa yükseldi. Altın ve gümüşte yaşanan bu gelişmeleri değerlendiren teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu sosyal medya hesabından son durumu paylaştı.

ALTIN DÜŞMEYİ SÜRDÜRECEK Mİ?

Altının ons fiyatı 1844 dolar seviyesine çıktı. Altın ve gümüşte yaşanan dalgalanmalardan dolayı yatırım yapmak isteyen yatırımcılar tedirgin olurken uzmanlar yükselişin hala gelebileceğini iddia ediyor. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu twitter hesabından altın ve gümüş hakkında önemli yorumlarda bulundu. Şatıroğlu, "Altın üçgen içinde sıkışmaya devam ediyor. Dün VIX yeniden artışa geçti ve ABD 10 yıllıkları da arttı, bu da altın üzerinde baskı oluşturdu ve altın direnci geçemedi. Piyasalar biraz durulursa bugün altının üçgeni yukarı kırmasını beklerim." İddiasında bulundu.

GÜMÜŞ FİYATLARI ÇIKIŞTA


Gümüş fiyatları altındaki durağanlığın dışında bir harekete imza attı. Gram gümüş 6 lira 24 kuruşa yükseldi. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu gümüşün yükselişiyle ilgili önemli notlar paylaştı. Şatıroğlu,"Gümüş altına göre daha güçlü, dirençlerini kırdı. Öyle forumda yazılan bir tane yazıyla gümüş 1000 dolar olmaz. Şimdiye kadar gümüş ucuz diye kaç tane makale, kitap yazıldı, videolar yapıldı, tarihi altın gümüş oranı 16 dendi ama 2 denmedi yani. Bu tür söylentilerin, tüyoların etkisi olabilir elbette. Ancak yazdan beri artık gümüş daha güçlü diyoruz. 27,44 ($) direnç, 25,76 $ destek. Altında yükseliş başlarsa gümüşte hedef 29 (dolar)" iddiasını yineledi.


Editörün notu: Haber içerisinde yer alan altın ve gümüşle ilgili değerlendirmeler yatırım tavsiyesi değildir.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6327525/altin-dipte-gumus-cikista-teknik-uzmandan-altin-ve-gumus-analizi