Korona aşısında büyük sahtekarlık! Hem üretti hem sattı!

ABD'nin Washington eyaletinde Johnny Stine adlı bir kişi, sahte korona virüs aşısı üretip, satarak insanların hayatını riske ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Stinein ürettiği aşıları internetten 400 dolar ile 1000 dolar arasında sattığı belirlendi.

ABD Adalet Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, kanser aşıları da sattığı iddia edilen 55 yaşındaki Johnny Stine’ın, corona virüsü aşısı olduğunu iddia ettiği aşıyı kişilere 400 dolar ile 1000 dolar arasında değişen fiyatlarda sattığı tespit edildi.

ABD Başsavcısı Brian T. Moran yaptığı açıklamada, “Bu kişi insanlara test edilmemiş, denenmemiş ve potansiyel olarak güvenli olmayan, Kovid-19 aşısı olduğunu iddia ettiği bilinmeyen bir madde enjekte ediyordu” dedi.

Washinton'da North Coast Biologics adlı işletmenin sahibi olan Stine, sahte ilaçları eyaletler arası ticarete soktuğu iddiasıyla federal tutuklama emriyle tutuklandı.

Yetkililer, Stine’in, Kovid-19 salgınının Dünya Sağlık Örgütü tarafından resmen bir pandemi olarak ilan edildiği Mart 2020’nin başlarında internet üzerinden aşı reklamı yapmaya başladığını ifade etti.

ABD Adalet Bakanlığı, sahte aşı enjekte edilen en az bir kişinin bu ay Kovid nedeniyle hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Washington başsavcılığı Stine'in dolandırdığı kişilere ücretin yaklaşık 30'ununa yakınını geri ödemeyi kabul ettiğini açıkladı.

- Milli Gazete, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6324915/korona-asisinda-buyuk-sahtekarlik-hem-uretti-hem-satti