ABD'den büyük skandal! PKK/PYD'ye kutlama mesajı!

Terör örgütü PKK/PYD'ye binlerce TIR silah yardımı yapan ABD'den skandal açıklama!

20 Ocak'ta yemin ederek ABD Başkanı olan Joe Biden, IŞİD'le mücadele kılıfı altında terör örgütü PKK-PYD-YPG'yi silahlandırmasıyla bilinen Lloyd Austin'i savunma bakanı ilan etmesinin ardından ABD Merkez Komutanlığı'ndan (CENTCOM) PKK/PYD'ye kutlama mesajı geldi.

ABD'nin Orta doğudaki kirli planlarını yerine getirmek için kurduğu terör örgütü IŞİD'e karşı yine ABD'nin kurduğu uluslararası koalisyonun sözcüsü Wayne Marotto, Kobani'nin IŞİD'ten kurtuluş yıl dönümü bahanesiyle kutlama mesajı yayımladı. 

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) resmi Twitter hesabından Wayne Marotto'nun paylaşımını alıntılayarak 26 Ocak'ta 'Kobani'nin Kurtuluş Günü kutlu olsun' şeklinde paylaşımda bulundu.

Marotto'nun alıntılanan tweetinde, "Bugün Kobani'nin Kurtuluş Günü. 26 Ocak 2015'te IŞİD karşıtı koalisyonun havadan desteklediği Kürt savaşçılar Kobani'yi kurtardı ve IŞİD'in yenilmez olmadığını göstererek stratejik bir kazanım elde etmelerini önledi. Güvenilir ve kabiliyetli bir ortaklığa örnek teşkil ettikleri için Kürtleri tebrik ediyoruz" ifadeleri yer alıyor.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6322203/abdden-buyuk-skandal-pkkpydye-kutlama-mesaji