Rengarenk boyalar ile havanız değişiyor

Yaşam alanlarında bulunan duvar boyaları belirli bir süre geçtikten sonra yıpranır ve boyanmaya ihtiyaç duyar. Eşyalarınız ile uyumlu bir boya seçimi yapmak bulunduğunuz ortamın havasını değiştirir. Boya ve badana yapmak için fırça, boya, spatula, rulo gibi çeşitli malzemelere ihtiyaç vardır. Eğlenceli bir aktivite olan boya yapmak aynı zamanda kullanıcıları sakinleştirir. İç ve dış cepheler için farklı özelliklerde üretilen boyalar su bazlı, plastik, mat, sentetik ve yağlı boya çeşitlerine sahiptir. Su bazlı boyalar çok kısa sürede kuruma özelliğine sahiptir ve duvarlar kirlendiği zaman temiz bir bez yardımı ile kolayca silinir. Eğer duvarlarda leke var ise mükemmel kapatıcılık sunan mat boyalar yardıma koşar. Antipas özelliğe sahip boyalar ise sentetik olup demir yüzeylerin paslanmasını önler. Silikonlu mat boyalar yüzeylerde bulunan lekeleri mükemmel bir şekilde kapatırken pürüzsüz bir görünüm verir. Dış cephe boyaları ise güneş ışınları, kar, yağmur, soğuk gibi zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı ve uzun ömürlü şekilde üretilir. Boya ve badana yapmadan önce astar görevi gören ve yüzeyde boyanın uzun ömürlü olmasını sağlayan boya çeşidi de vardır.

Duvarlarınızı Renklendirmek Artık Çok Kolay

Duvarları boyamak için yardımcı boya malzemelerine ihtiyaç vardır. Fırça, rulo, spatula, fayans aralarını kapatmak için derz dolgu, duvarlarda bulunmak için tamirat alçısı yardımcı boya malzemelerindendir. Boya malzemeleri ile istenilen duvar renklerine ulaşmak çok daha kolaydır. Boya ve badana işlemine geçmeden önce duvarlarda bulunan yabancı maddeler spatula yardımı ile temizlenir. Çivi veya vida delikleri varsa tamirat alçısı kullanılarak bunlar kapatılır. Tiner veya su kullanarak inceltilen boyalar rulo yardımı ile duvarlara sürülür. Duvar köşelerini boyamak için ise fırçalar kullanılır. Döner başlığa sahip olan fırçalar ile daha az efor sarf ederek boyama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bütçe Dostu Boya Fiyatları

Rengarenk boyalara ve boya malzemesine sahip olmak bütçe dostu boya fiyatları ile mümkündür. Boya fiyatları boyanın çeşidine, markasına, ağırlığına göre farklılık gösterir. İç cephe ve dış cephe boya fiyatları farklı özelliklere sahip olduğu için farklı fiyatlarda satışa sunulur.

Advertorial

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6312808/rengarenk-boyalar-ile-havaniz-degisiyor