Eğitimin turizm kadar değeri kalmadı! Üniversiteliler YÖK'e sitem etti

Türkiye'de 11 Mart 2020'de ilk Kovid-19 vakasının görülmesiyle birlikte üniversitelerde eğitime uzaktan devam edilmişti. Ekim ayında üniversitelerin açılması beklenirken, virüsün yazın gevşek tutulan tedbirler nedeniyle yeniden kontrolden çıkması, üniversitelerin tümünde online eğitimi zorunlu kılmıştı.

Geçtiğimiz hafta Türkiye genelinde kar yağışının etkili olması ve 2020-2021 Eğitim yılının ilk yarısının sona ermesiyle karnelerini alan öğrenciler, aileleriyle birlikte Uludağ’a akın etti.

Uludağ'a tatile gidenler sokağa çıkma yasağından dahi muaf tutulurken, üniversite öğrencileri neden örgün eğitime başlayamadıklarını sorgulamaya başladı. Sosyal medyada paylaşım yapan öğrenciler 'Eğitimin turizm kadar değerinin kalmadı' yorumunu yaptı.

HABERE BAK ŞAKA GİBİ!

Paylaşım yapan bir üniversite öğrencisi yandaş medyanın aşı ile birlikte turizmin yeniden canlanacağına ilişkin bir haberi alıntılayarak "Habere bak şaka gibi. Keşke turizme verdiğiniz değerin yarısını eğitime verseydiniz !" yorumunu yaptı.

TATİL YAPMAKTA ÖZGÜR AMA EĞİTİMDE ÖZGÜR DEĞİL!

Uludağ'da tatil yapan vatandaşların Kovid-19 tedbirlerine uymadığını belirten üniversite öğrencileri, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç'a üniversitelerin neden örgün eğitime açılmadığını sordu. 

ONLİNE EĞİTİMİN GELECEĞİ HÜSRAN!

Online eğitim ile mesleki tecrübeden uzak kalındığı konusunda paylaşım yapılırken, doktor, mühendis gibi birçok alanda okuyanların gelecekteki halleri tiye alındı. Bir kullanıcı online eğitimle mezun olan bir mühendisi şu paylaşımla tiye aldı:

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6311342/egitimin-turizm-kadar-degeri-kalmadi-universiteliler-yoke-sitem-etti