Bernie Sanders’ın montu ve eldivenleri adeta kapışılıyor

ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın yemin töreni öncesinde ABD'de solcu senatör Bernie Sanders'ın çekilen fotoğarafı büyük yankı uyandırdı

Bernie Sanders'ın kongre binası merdivenlerinde çekilen fotoğtafı sosyal medyada hızla yayılırken anders'ın üstündeki montun ve eldivenlerin satışları katlandı.

ELDİVEN VE MONT STOKLARI TÜKENDİ

Sanders'ın senatör olarak temsil ettiği Vermont eyaletinden bir dış giyim firması ve söz konusu montun üreticisi olan Burton Snowboards şirketi, internet sitesinin son birkaç günde ziyaretçi akınına uğradığını öne sürdü

Bloomberg'de yer alan habere göre şirket, Sanders'ın yemin töreninde giydiği montun sadece çarşamba günkü satış adedinin, son 17 gündeki toplam satışın iki katından fazla olduğunu, Sanders'ınki ile aynı renkteki montun tükendiğini ifade edildi.

Sanders'ın üzerindeki eldivenleri ören ve kendisine hediye eden Jen Ellis de sipariş yağmuruna maruz kaldı. Vermont eyaletinde bir kadın öğretmen olan Ellis, eldivenlerin tükendiğini açıkladı.

Son iki başkanlık seçiminde Demokrat Parti'den aday adayı da olan Sanders, ABD'de zenginlerden daha çok vergi alınması, saatlik asgari ücretin artırılması ve herkese sağlık güvencesi sağlanması talepleriyle biliniyor.
Kendini “demokratik sosyalist” olarak adlandıran Sanders, ABD'nin İskandinav ülkelerine benzer bir sosyal refah devleti olmasını ve yeşil ekonomiye geçişi vaat etmişti.

Sanders'ın söz konusu fotoğrafı, viral şekilde sosyal medyada yayılmıştı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6310126/bernie-sandersin-montu-ve-eldivenleri-adeta-kapisiliyor