Dikkat! Hepsi birden vuracak! Soğuk, fırtına, yağmur…

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir'in batısı, gece saatlerinden sonra İstanbul'un batısı ile Antalya'nın batı kıyılarının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İç ve doğu kesimlerde, yer yer kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor. Buna göre yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

Sıcaklıkların iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. 

Buna göre yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Marmara bölgesinde hava parçalı, batısının çok bulutlu, Çanakkale ve Balıkesir'in batısı ile zamanla Edirne ve Kırklareli çevreleri ile gece saatlerinden sonra İstanbul'un batı kesimlerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın bölgenin batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

EDİRNE Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 15°C
İSTANBUL Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batısı yağmur ve sağanak yağışlı 15°C
KIRKLARELİ Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 13°C
KOCAELİ Parçalı ve az bulutlu 18°C

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Ege bölgesinde hava parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege'nin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 9°C
DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu 12°C
İZMİR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14°C
KÜTAHYA Parçalı ve çok bulutlu 7°C

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Akdeniz bölgesinde hava zz bulutlu, Batı Akdeniz'in parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı kıyılarının, gece saatlerinden sonra Antalya'nın merkez ilçelerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Az bulutlu 16°C
ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kıyıları, gece saatlerinden sonra merkez ilçeleri yer yer yağmur ve sağanak yağışlı 16°C
HATAY Az bulutlu 12°C
ISPARTA Parçalı yer yer çok bulutlu 9°C

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

İç Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinden kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 8°C
ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 8°C
KONYA Parçalı ve az bulutlu 9°C
SİVAS Parçalı ve az bulutlu 0°C

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Batı Karadeniz Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 9°C
DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 14°C
KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 6°C
ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 18°C

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesinde hava parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin doğusunun iç kesimlerinde yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır

AMASYA Parçalı ve az bulutlu 10°C
RİZE Parçalı ve az bulutlu 14°C
SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 16°C
TRABZON Parçalı ve az bulutlu 14°C

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Doğu Anadolu Bşlgesinde hava parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu -8°C
HAKKÂRİ Parçalı ve az bulutlu 0°C
KARS Parçalı ve az bulutlu -9°C
VAN Parçalı ve az bulutlu -1°C

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Güney Doğu Anadolu Bölgesinde hava az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 6°C
GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 9°C
SİİRT Az bulutlu ve açık 6°C
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 11°C

YARIN HAVA NASIL OLACAK? HAVA DURUMU - 23 OCAK 2021 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6307514/dikkat-hepsi-birden-vuracak-soguk-firtina-yagmur