Haber Global'de dikkat çeken atama! Cumhurbaşkanlığından...

Azerbaycanlı Global Medya Grup tarafından Türkiye'de kurulan ve geçtiğimiz günlerde Genel Yayın Yönetmenliği görevine Ankara Temsilcisi Tuba Atay Memmi'nin getirildiği haber kanalı Haber Global'de sürpriz bir 'görev değişikliği' yaşandı.

Medyaradar'ın haberine göre; kanalda Cumhurbaşkanlığı Muhabiri olarak görev yapan Bilgehan Atay Memmi Haber Global'in yeni ekran yüzü oldu.

Ankara Büro'da başarılı haberlere imza atan Atay Haber Global'in Hafta sonu bültenlerini sunacak

BİLGEHAN ATAY MEMMİ KİMDİR?

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Atay mesleğe 2002 yılında Dünya Haber ve Reklam ajansında başladı.

ART'de sağlık programı sundu. 2004-2007 yılları arasında SKY TÜRK TV'nin Başbakanlık ve Yüksek yargı muhabirliğini yaptı, ''Ankara Gündemi'' programını hazırlayıp sundu. 2007'de ATA TV'de Haber Spikeri ve Program sunucusu olarak çalıştı. ''Yeni Bir Gün'' sabah haber kuşağı, Diplomasi Gündemi ve Ana Haber spikerliği ve Editörlüğü görevlerinde bulundu.

2009'da TRT Dış yapımlarda görev aldı. TRT AVAZ'da canlı olarak yayınlanan ''Türk Kahvesi'' isimli diplomasi, TRT Belgesel'de canlı olarak yayınlanan ''Keyif Peşinde'' isimli kültür sanat programlarını hazırlayıp sundu. ''Keyif Peşinde'' programı, her bölümü farklı bir il'den haftanın 7 günü canlı olarak yayınlanan bir program olma özelliği taşıdı.

2010 yılında geçtiği Kanal B'de 3 yıl ''Güne Bakış'' sabah haber kuşağını, sonrasında ''Günce'' ve ''Genç Düşünce'' programlarını hazırlayıp sundu. Aynı kanalda 2016'dan istifa ettiği 2019 yılına kadar Ana Haber Spikeri olarak görev yaptı.

Hacettepe Üniversitesi'nce düzenlenen Türkçe konuşma yarışmasında 2 yıl juri üyeliği görevinde bulundu.
Mart 2020 itibariyle Haber Global’de Cumhurbaşkanlığı muhabiri olarak görev yaptı. Ocak 2021 itibariyle Haber Global hafta sonu haberlerini sunuyor. Başarılı Spiker, aynı zamanda sanatın her dalına olan ilgisi, Sosyal Latin Dansları Yardımcı Antrenörü ve Eğitmeni olarak da dikkat çekiyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6306846/haber-globalde-dikkat-ceken-atama-cumhurbaskanligindan