Karamollaoğlu'ndan saray tepkisi! Vicdanınız sızlamıyor mu?

2021 Yatırım Programı’na göre bu yıl Cumhurbaşkanlığı’nın yazlık-kışlık iki yeni sarayına, Ankara’daki sarayın bakımına ve yeni taşıtlara toplam 448 milyon 688 lira harcanacak. İlave iş çıkmazsa Marmaris’teki yazlık saray 640.5 milyon, Bitlis Ahlat’taki kışlık saray 99 milyon liraya mal olacak.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu sosyal medya hesabı Twitter'dan Cumhurbaşkanlığı için yapılacak iki saray hakkında açıklamalarda bulunarak, " Tüyü bitmemiş yetimin hakkını saraya yatırmak vicdanları sızlatmıyor mu?" diye tepki gösterdi.

İşte Karamollaoğlu'nun açıklaması:

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının açıkladığı "2021 Yılı Yatırım Programı"na göre 2021'de yazlık ve kışlık olmak üzere iki sarayın inşası devam edecekmiş. Saray denmesinden hoşlanmıyor arkadaşlarımız, ister malikane deyin ister külliye deyin ister saray deyin.
Marmaris’teki yazlık saraya 640.5 milyon ve Bitlis Ahlat’taki kışlık saraya 99 milyon TL harcanması tahmin ediliyor. Soruyorum sizlere, harcanacak para bu millete reva mı? Tüyü bitmemiş yetimin hakkını saraya yatırmak vicdanları sızlatmıyor mu?
Türkiye’nin ihtişamlı binalara değil üretim tesislerine ve fabrikalara ihtiyacı var.
Tarihten bir misal vermek istiyorum, “Amr b. As, Hz. Ömer'e: Biz sana büyük caminin yanında bir ev yaptırmak için arsa temin ettik, diye mektup yazınca Hz. Ömer de: Hicaz'da oturan bir kimsenin Mısır'da evi olamaz. Orayı Müslümanlara pazar yeri yap diye cevap vermiştir.”
Yani Hz. Ömer demektedir ki israf etmeyin, kaynaklarınızı insanların faydasına olan işlere harcayın. Devlet adamlarımız eğer bu zihniyeti benimserse Türkiye ayağa kalkacaktır.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6144204/karamollaoglundan-saray-tepkisi-vicdaniniz-sizlamiyor-mu