Altın 500 lira olur mu? Altın uzmanından altın ve gümüş açıklaması

Altın fiyatları hafta ortasında yükselişe geçti. Gram altın 44 lira bandına kadar tırmandı. Altın fiyatlarındaki yükselişle birlikte çeyrek altın 733 lira bandına geldi. Merkez Bankası'nın para politikaları toplantısında alacağı faiz kararına odaklanan yatırımcılar pozisyonlarını ona göre şekillendirmeyi planlıyor. Altın fiyatlarındaki değişkenlikle ilgili konuşan altın uzmanı İslam Memiş altının ons fiyatında 1888 dolar seviyesine dikkat çekti.

ALTIN 500 LİRAYI GÖRECEK Mİ?

Altının ons fiyatı 1853 dolar seviyesini izliyor. Altındaki çıkış küresel piyasalarda olumlu karşılanırken altın uzmanı İslam Memiş sosyal medya platformunda yayımladığı videoda altındaki düşüşün kalıcı olmayacağını açıkladı. Memiş, "Emtia fiyatlarının baskı altında kaldığı bir haftayı geride bırakıyoruz. Özellikle de altın fiyatlarının gram ve gümüşün gram fiyatında dolar kurunda yaşanan geri çekilme ile birlikte biraz daha hızlı bir gerileme yaşandığını gördük. Bu fiyatlamalar karşısında yatırımcılar özellikle de orta ve uzun vadede altın ve gümüş alacak olanlar da yine bu hafta içinde fırsatları yakalamış oldu. Kardeşim ben 520 liradan gram altın, 8 liradan dolar almıştım, keşke almasaydım, buraları gördüğüm anda hemen satacağım, yeter ki zararımı çıkartacağım diyen arkadaşlara nefsinizle değil mantığınızla hareket edin diyeceğim." İfadelerini kullandı.

GÜMÜŞ VE ALTIN İÇİN YÜKSELİŞ BEKLENTİSİ

Gümüş fiyatları da altın fiyatlarıyla birlikte yükselişe geçti. Gram gümüş 6 lira 10 kuruşu gördü. Gümüş ve altındaki yükseliş beklentisini rakamlarla açıklayan İslam Memiş," 1888 dolarda ons altın fiyatı kırılırsa 2 bin dolar hızlı aşılabilir diye düşünüyorum. Gümüşün ons fiyatı için de yükseliş bekliyorum. Altın fiyatlarında düşüşün kalıcı olacağını asla düşünmüyorum. Biden ve Powell tarafından yapılan açıklamalar bize bunu gösterecek." iddiasında bulundu.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6141862/altin-500-lira-olur-mu-altin-uzmanindan-altin-ve-gumus-aciklamasi