Selvi'den Bahçeli'ye eleştiri: Tehdit dilini nereye koyacağız?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün yaptığı açıklamada gazeteci ve siyasetçilere yönelik tehdit dilini kullandığını söyledi.

Selvi, bugünkü köşe yazısında siyasetçi ve gazetecilere yönelik saldırılar sonrası Bahçeli’nin yaptığı açıklamanın önemli olduğunu söyledi.

Selvi, özetle şunları yazdı:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “MHP’nin sokakta işi yoktur” açıklamasını da o yönde görüyorum.

Bahçeli, Ülkücüleri sokaktan çekmiş, ellerinde silahın değil, bilgisayarın olması gerektiğini söylemişti.

Darbelerin hazırlık süreçlerinde sağcı-solcu örgütleri sokaklara sürüp, terör olaylarının üzerinden demokrasiyi kuşatanlar, Bahçeli’nin bu tavrı karşısında memnun olmamışlardı. Ama millet sokaktan çekilen MHP’ye güven duymuş, Bahçeli’nin liderliğinde girdiği 18 Nisan 1999 seçimlerinde MHP, yüzde 18 oy oranına ulaşmıştı.

Doğru olanı desteklemek, yanlış olanı ise eleştirmek gerekiyor.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Selçuk Özdağ ve gazeteci  Orhan Uğuroğlu’na yapılan saldırı nedeniyle gözlerin MHP’ye çevrildiği bir sırada Bahçeli’nin bu çıkışı önemliydi.

Bahçeli, “MHP’nin sokakta işi yoktur. Kavga ve karışıklıkta hayır görmesi imkânsızdır” dedi. Bahçeli’nin sözleri kadar zamanlaması da önemliydi. Yerindeydi. Ama devamındaki gazetecilere ve siyasetçilere gelen tehdit dilini nereye koyacağız?

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6137262/selviden-bahceliye-elestiri-tehdit-dilini-nereye-koyacagiz