Altın son rallisini yaptı! Şant Manukyan açıkladı: Tekrar yükselecek

Altın fiyatları ABD’deki olaylar sonrasında sert bir düşüş yaşayarak son rallisini sonlandırdı. Gram altın fiyatı geçtiğimiz geçtiğimiz haftanın son günlerine 450 TL’nin üstünde girerken ons altında yaşanan sert düşüşten etkilendi ve 433 TL seviyesine kadar düştü.

Ons altın fiyatı ise kritik 1.910 dolar seviyesinin üstünde olmasına rağmen ABD'de yaşanan Kongre olaylarıyla birlikte sert bir düşüş yaşadı. Piyasa uzmanı Şant Manukyan, sosyal medya üzerinden yaptığı değerlendirmelerde, gram altın ve ons altın fiyatıyla ilgili gidişatı değerlendirdi.

Teknik göstergelerin şu an için toparlanmayı işaret ettiğini belirten Manukyan, kritik destek seviyelerin üstünde kalmayı başaran altın fiyatlarının tekrar yukarı hareket edeceğini belirtti.

"Altında, destek seviyesinden bir toparlanma olduğunu görüyoruz. Bu bölgeler önemli destek bölgesi" açıklamasında bulunan Şant Manukyan, şöyle konuştu:

"İki açıdan önemli bir destek; hem 200 günlük ortalamaya geldi ve oradan toparlandı hem de mart ayından bu yana gelen yükseliş trendi kırılmamış oldu. Dönmesi gereken yerden “şimdilik” döndü diyebiliriz."

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6067579/altin-son-rallisini-yapti-sant-manukyan-acikladi-tekrar-yukselecek