Erdoğan'a dindar nesil çıkışı! '18 yıldır iktidarsınız' göndermesi

Karar gazetesi yazarı Taha Akyol, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dindar nesil yetiştirme söylemi üzerinden bugünkü köşesinde eleştirilerde bulundu.

AK Parti iktidarında okula henüz başlamamış bir çocuğun şimdilerde 20 yaşının üstünde olduğunu belirten Akyol, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü konuşmasında “inançlı, ahlaklı, erdemli gençler yetiştirmeliyiz” sözlerine tepki göstererek '18 yıldır iktidarsınız neden yetiştiremediniz?' imasında bulundu.

18 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin Türkiye'yi yönettiğini hatırlatarak bu süreçte sıkça konuşulan dindar nesil yetişme meselesindeki başarısızlığa işaret eden Akyol, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan eskiden “dindar gençler yetiştirmeliyiz” diye konuşurdu, dünkü konuşmasında “inançlı, ahlaklı, erdemli gençler yetiştirmeliyiz” dedi.

Türkiye’yi 18 yıldır bu iktidar yönetiyor. 2002’de ilkokula başlayan çocuklar şimdi 20 yaşın üstündeler. Bütün ömürlerinde en çok duydukları ses bu iktidarın sesi oldu.

Bu on sekiz yılda öğrenciler okullarda daha fazla din bilgisi aldılar.

Medyada başka seslerin kısıldığı, istenmeyen haber ve yazıların, TV’lerde istenmeyen konuşmaların dışlandığı, kamu kaynakları kullanılarak medya yapısının değiştirildiği, her alanda iktidar propagandasının egemen olduğu bir dönemde yetiştiler.

İlkokul müdürlerine kadar eğitimde yönetimin değiştiği bir dönemin gençleri bunlar.

Fakat araştırmalar, “ilk defa oy kullanan” seçmenler arasında Ak Parti oylarının ortalamadan çok aşağılarda kaldığını gösteriyor?"

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6066613/erdogana-dindar-nesil-cikisi-18-yildir-iktidarsiniz-gondermesi