Altın düşer mi, çıkar mı? Teknik uzman altın ve gümüş için yön verdi!

Altın fiyatlarında inişli çıkışlı grafik sürüyor. Hafta ortasında 443 lira bandına gelen gram altın bu içerisinde 449 lira sınırını görmüştü. Altın fiyatlarında yaşanan dalgalı seyrin ne kadar süreceği merak konusu olurken çeyrek altın 732 lira bandında seyrediyor. Döviz kurları da yükselişini sürdürüyor. Altındaki gidişatı twitter hesabından değerlendiren teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu, altının ons fiyatına dikkat çekti.


ALTINDA ŞİFRE ONS FİYATLARI


Altın fiyatları yükselecek mi? Yatırımcıların merakla beklediği soruların arasında yer alıyor. Altının ons fiyatı 1856 dolar seviyesinde izliyor. Altın fiyatlarındaki volaliteleri sosyal medya hesabından değerlendiren Tunç Şatıroğlu altındaki yükseliş için ons fiyatlarındaki dirençleri hedef gösterdi. Şatıroğlu, " Altın 1861 direncini üçüncü defa zorluyor. Bu seviyenin geçilmesi durumunda hareket güçlenecektir. Dün ABD seansında başlayan güçlenme devam etmedi. Ancak bugün ABD açıldığında bu seviye geçilebilir. Geçilememesi durumunda 1840'a doğru geri çekilip sıkışmaya devam eder." İfadelerini kullandı.

GÜMÜŞ FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?


Gümüş fiyatları altındaki gerilemeden etkilenmedi. Gümüşün gram fiyatı 6 lira 9 kuruş seviyesine geldi. Gümüşün ons fiyatı ise 25 dolar bandında yer alıyor. Gümüşteki yükselişin altınla birlikte devam edebileceğini belirten teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu, "Altındaki görüntünün benzer #XAGUSD gümüş için de mevcut. Ancak burada 25,76 direnci de var. Altın direncin üzerine geçebilirse gümüş için yolu açacaktır." iddiasında bulundu.

Editörün notu: Haberi alıntı yapmak isteyen siteler, isterlerse haberimizi mail olarak iletebiliriz. Haberimizi kopyalayıp emek harcayarak zaman ve maddi kayıp yaşamamanızı öneririz. Haber içerisinde geçen iddia ve tahminler haber değeriyle verilmiştir.  Yatırım tavsiyesi değildir.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6065703/altin-duser-mi-cikar-mi-teknik-uzman-altin-ve-gumus-icin-yon-verdi