Atilla Yeşilada dolar kuru için yeni fiyat verdi!

Dolar kuru 7.20 TL rakamlarına indikten sonra bir yükseliş hareketine başladı. Ekonomist Atilla Yeşilada dolar kurundaki son yükselişleri değerlendirirken yeni fiyatlamalar verdi.

Dolar endeksindeki yükseliş Türkiye’deki dolar kuru düşüşün önüne geçti. Dolar kuru artan faiz oranlarıyla birlikte Türkiye’de 7.20 TL seviyelerine kadar düşerken dün itibariyle yeninden 7.50 TL’nin üzerinde fiyatlamalar gözlemlendi.Dolar kurundaki son yükselişi Atilla Yeşilada değerlendirdi.

Sami Altınkaya’nın Youtube kanaldında konuşan Atilla Yeşilada Biden’in teşvik paketiyle ilgili yaptığı açıklamalarının ardından dolar satışlarında bir domino etkisi oluştuğunu ve dolar kurunda yukarı yönlü ataklar meydana geldiğini söyledi.

YEŞİLADA DOLAR İÇİN YENİ HEDEF VERDİ

Konuşmasında kalıcı bir dolar yükselişi beklemediğini ifade eden Yeşilada kurdaki artışların sınırlı kalabileceğini vurguladı.

Dolar kurundaki bu yükselişlerin kalıcı olmadığını öne süren Yeşilada “Doların ben sene başında yapılan tahminlere katılıyorum. Doların kalıcı olarak güçlenmesi için bir sebep görmüyorum. Şu Biden gelsin ne yapıp yapmayacağı belli olsun. Yapabileceklerinin sonucu iyice incelensin ben yine doların gerileme trendine gireceğini düşünüyorum. O yüzden hala dolar kurunda 7 TL seviyesi mantıksız değil. 7.30 – 7.20’de olabilir. Bunun tek istisnası siyasi riskler" diye konuştu.

Dolar kuru dün itibariyle teknik açıdan kritik direnç seviyesi olarak kabul edilen 7.50 barajını aşıp 7.53 TL seviyesine kadar tırmansa da bu seviyede çok fazla tutunamadı. Dolar kuru yeni iş günün ilk işlem saatlerinde düşüşe geçerek 7.41 TL seviyelerine kadar gevşedi.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6065312/atilla-yesilada-dolar-kuru-icin-yeni-fiyat-verdi