Kurdaş'tan duygulandıran sözler! "Değişmez gündemimiz hakikattir"

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Milli Gazete'nin 49. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle TV5'te 'Buyurun Başlıyoruz' programında değerlendirmelerde bulundu.

Milli Gazete'nin kuruluş süreci hakkında açıklamalar yapan Kurdaş, gazetenin kuruluş aşamasında Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca ve arkadaşlarının yaptığı büyük katkının önemine vurgu yaptı.

Milli Gazete'nin milli ve manevi değerleri önemseyen bir gazete olduğunu dile getiren Kurdaş, Milli Gazete'nin milletin ruh köküne sahip olduğunu dile getirdi.

"49 YILDA 17 BİN 340 NÜSHA ÇIKARTILDI"

Yayın hayatına başladığından itibaren büyük fedakarlıklar yapılarak bugünlere gelindiği ifade eden Kurdaş, 48 yılda 17 bin 340 nüsha gazete basıldığını kaydetti.

Konuşmasında 48 yıllık süreç içerisinde Milli Gazete'nin büyük badireler atlattığını belirten kurdaş, "Milli Gazete örneği olmayan bir gazete. Bir gazete düşünün evlada miras bırakılıyor. Bir gazete düşünün evlattan ayrı tutulmuyor. Bir gazete düşünün aşk ile gel de okuyayım diye bekleniyor. Bir gazete düşünün ki evin ve dükkanın bereketi olarak düşünülüyor. Çocuğa ve evlada miras bırakılan başka bir gazete var mıdır?.. Milli Gazete, bir gazetenin ifade ettiğinden çok daha farklı şeyler ifade ediyor" dedi.

"HAKİKATİ ÇIKARTMAYA TALİP OLDUK"

Milli Gazete'nin 48 yıldır milletin asıl gündemini her zaman manşetlere taşıdığını söyleyen Kurdaş, "Üretilmiş yalanla oluşturulmuş bir atmosfer var. Birilerinin hakikati anlatması gerekiyor ve hakikatin peşinden koşması gerekiyor. O yüzden Milli Gazete sadece bugün değil, ilk günden itibaren aslında ikaz eden ve saklananı ortaya çıkaran ve gündeme getirmeye çalışan bir anlayışa sahip. Çünkü bugünkü dünyaya baktığınızda üretilmiş yalan haber var ve toplumlar bu yalana sarılmış durumda. Bilesiniz ki yalan haber sarmaşık gibidir. Bir toplumu öldürmek istiyorsanız kurşuna gerek yok yalan haberle öldürürsünüz, bir toplumu diriltmek istiyorsanız hakikatle o toplumu diriltirsiniz. Bu kapsamda Milli Gazete bu milleti yeniden hakikatle buluşturmak için hakikati gün yüzüne çıkarmaya talip oldu" ifadelerini kullandı.

"MÜSLÜMANIN DEĞİŞMEZ MODASI KEFENİDİR"

Milli Gazete'nin yayın politikasının batıla karşı hakkı üstün tutan bir anlayışa sahip olduğunu belirten Kurdaş, Milli Gazete'nin ilk nüshasındaki "Yahudi Kongresi" başlığıyla 2021'deki kuruluş yıl dönümünden bir gün önceki " İsrail'in Türkiye raporunu açıklıyoruz" başlığının hakkı üstün tutmadaki kararlığa işaret ettiğini vurguladı.

Milli Gazete'nin yıllardır zamana göre değişen bir anlayışa değil, hakkı üstün tutan ve onu sürekli gündemde tutan bir prensiple hareket ettiğini ifade eden Kurdaş, "Müslümanın değişmez modası kefenidir. Yüz yıllardır beyazdır ve cepsizdir. Aynı şekilde hızlı şekilde dönen bu dünyada değişen bir şey de gündemdir...Bu değişen gündem içerisinde Müslümanın değişmez gündemi vardır o da hak batıl mücadelesidir. Siz eğer bu gündem üzerine yayıncılık yapıyorsanız yazdığınız ve çizdiğiniz değişmez bir gündem haline gelir. Hakikat hep var olan bir şeydir ve onu ortaya çıkartmak gerekir. Hakikat yokmuş gibi davrandığınız zaman yok olmuyor. Hakikat her zaman vardır. Biz Milli Gazete olarak hakikatin peşinde koşuyoruz bu millete de sürekli bunu hatırlatıyoruz. O yüzden değişmez gündemlerimiz var o da hak batıl mücadelesidir" değerlendirmesinde bulundu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6062801/kurdastan-duygulandiran-sozler-degismez-gundemimiz-hakikattir