Altın pik yaptı! Teknik uzmanın altın ve gümüş hedefi tuttu

Altın fiyatları son günlerin en yüksek seviyesine geldi. Geçtiğimiz haftayı düşüşle kapatan gram altın 437 liradan 448 liraya kadar yükseldi.  Altın 11 lira yükselerek son günlerin en büyük pikini yaptı. Çeyrek altın 740 liradan işlem görüyor. Öte yandan dolar kuru 7 lira 51 kuruşa çıktı. Dün altındaki yükselişle ilgili tahmini doğru çıkan Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu altındaki son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

ALTINDAKİ YÜKSELİŞİ BİLDİ

Altının ons fiyatı da gram altın gibi yükselişe geçti. Altının ons fiyatı 1856 dolar seviyesine çıktı. Yatırımcılar altındaki yükseliş mi, yoksa düşüş mü olacak? sorusunu sorarken, altındaki çıkışın süreceğini söyleyen teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu altındaki son durumu kişisel sosyal medya hesabından paylaştı. Şatıroğlu, " Altın için dün wavetrend göstergemin altın biraz daha yükselirse AL durumuna geçebileceğini söylemiştim. Bu yükseliş Asya piyasasında gerçekleşiyor. 1865'in üzerinde kalması durumunda yükseliş güçlenerek devam edebilir" ifadelerini kullandı. Şatıroğlu dün altındaki yükselişin saat 11'de başlayacağını söylemiş ve bu öngörüsü gerçekleşmişti. 

GÜMÜŞTEKİ YÜKSELİŞ SÜRÜYOR

Altındaki yükseliş gümüş fiyatlarını da etkiledi. Gümüş fiyatları 6 lira 10 kuruşa yükselerek değerlim madenler içerisinde en çok yükselen emtia oldu. Gümüşteki yükselişin altına bağlı olduğunu belirten Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu, "Gümüş için de altını takip ediyoruz. Altın yolu açıyor gümüş daha güçlü çıkıyor. Benzer grafik zaten. 25,75 direncine yeniden yaklaşıyoruz." İfadelerini kullandı.

Editörün notu: Haberde geçen iddia ve tahminler haber değeriyle verilmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6062403/altin-pik-yapti-teknik-uzmanin-altin-ve-gumus-hedefi-tuttu