Kovid-19 aşılarını sabote etti! Eczacıdan şok eden itiraf!

Kovid-19'a karşı Pfizer/ BioNTech tarafından geliştirilen aşısının yanı sıra Moderna aşısını da kullanan Amerika Birleşik Devletleri'nde ( ABD) önceki gün aşılara sabotaj düzenlendi. Wisconsin eyaletinde bir hastane eczacısı 500 dozdan fazla Kovid-19 aşısını buzdolabından kasıtlı olarak çıkarttığı tespit edildi.  ABD polisi tarafından tutuklanan eczacı Stephen Brandenburg'ın ilk ifadesi şok etti.

İLK İTİRAF

Wisconsin eyaleti Grafton Polis Departmanı, Stephen Brandenburg’un gözaltına alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Eyalet polisleri Eczacı Stephen Brandenburg'ın suçunu itiraf ettiğini bildirdi.  Brandenburg ilk itirafında "Aşının güvenli olmadığına inandığım için şişeleri bozdum" dedi.

Grafton polisi, Brandenburg’un, 24-25 Aralık tarihlerinde şişeleri Advocate Aurora Hastanesi’nin soğutulmuş depolarından ‘kasıtlı olarak’ çıkardığını ve onları bozulması için dışarıda bıraktığını itiraf ettiğini belirtti.

Hastane yetkilileri, 26 Aralık'ta yanlış yerleştirilmiş şişeler keşfedildikten sonra ilk başta bunun kasıtsız bir hata olduğunu düşündüklerini söylemiş, ancak konuyla ilgili daha fazla inceleme yapılmasının ardından geçtiğimiz perşembe günü aşının buzdolabından kasıtlı olarak çıkarıldığını kabul etmişti. 

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/6005548/kovid-19-asilarini-sabote-etti-eczacidan-sok-eden-itiraf