Hasan Pezük kimdir?

Hasan Pezük, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Yazıcı'nın yerine atandı. Peki, Hasan Pezük kimdir? Hasan Pezük nerelidir? Hasan Pezük kaç yaşında? İşte, Hasan Pezük hakkında merak edilenler.

HASAN PEZÜK KİMDİR?

Hasan Pezük, 1970'de Gümüşhane'de doğdu. İlk, orta ve lise eğimini Gümüşhane'de tamamlayan Hasan Pezük, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliğinden mezun oldu.

Eğitim hayatının ardından IETT Genel Müdürlüğü Yapı Bakım Onarım Daire Başkanlığı görevine geldi. Daha sonra sırasıyla IETT Raylı Sistemler Daire Başkanlığı, IETT Makina ikmal Daire Başkanlığında Kontrol Mühendisliği, IETT Kontrol Amirliği, Özel Projeler Müdürlüğünde Raylı sistem Proje yöneticiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğünde Müdür Yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı -Raylı Sistem Müdürlüğünde Müdür Yardımcılığı, İBB Raylı Sistemler Müdürü ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü (TCDD)Demiryolları Modernizasyon Yapım Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Son olarak Hasan Pezük, Kamuran Yazıcı'nın yerine TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5946110/hasan-pezuk-kimdir