2021 Asgari ücret hangi gün belli olacak? İşte son tarih

2021 asgari ücret belirlenmesi için ay başından itibaren bir araya alan Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarında sona yaklaşıyor. Milyonlarca asgari ücretli için kritik süreç gelip çattı. 2021 asgari ücret belli olmak üzere. 7 milyon insanı ilgilendiren rakam önümüzdeki hafta içi belli olacak.

ASARİ ÜCRET İÇİN SON TOPLANTI 28 ARALIK'TA

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 3.toplantısından ses çıkmayınca, belirlenme işi son toplantıya kaldı. 28 Aralık 2020’de tekrar internet üzerinden bir araya gelecek olan Türk-İş Konfederasyonu, TİSKve hükümet temsilcileri asgari ücreti aynı gün belirlemiş ve açıklamış olacak.

1 OCAK'TAN İTİBAREN YENİ HESAPLAMA

Belirlenecek olan asgari ücret 1 Ocak 2021’den itibaren hesaplanmaya başlayacak. 7 milyon kişinin doğrudan alacağı asgari ücret aynı zamanda sosyal yardımlarda, kısa çalışma ödeneğinde, diğer personellerin maaşlarında, işsizlik maaşında ve elbette fiyat hesaplamalarında değişimlere neden olacak.

Bu yıl işçilerin talebi vergilerin kalkması ve rakam belirtmiş olmasalar da insanca yaşanabilir bir asgari ücret üzerine. Fakat işveren kesimi bu yıl pandemi koşulları nedeniyle fazla zam verilsin istemiyor. Hükümet ise bu iki taraf arasında uzlaşı sağlamanın peşinde.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5927840/2021-asgari-ucret-hangi-gun-belli-olacak-iste-son-tarih