ABD'den İngiltere'den gelen tüm yolculara test şartı

Yeni Tip Koronavirüsün İngiltere'de mutasyona uğraması tüm dünyayı yeniden büyük bir korkunun içine sürükledi. İngiltere dışında Hollanda, Belçika ve Güney Afrika'da görülen mutasyon virüse karşı ABD, kısıtlama getirdi. ABD, İngiltere'den ülkeye gelecek tüm yolcuların yeni tip koronavirüs ( Kovid-19) testlerinin negatif olması şartı ile ülkeye girebileceğini açıkladı.

ABD'DEN İNGİLTERE'YE TEST ŞARTI

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Kovid-19'un daha hızlı bulaşan yeni bir türünün ortaya çıktığı İngiltere'den seyahatlerle ilgili bir düzenleme yaptı. Buna göre, İngiltere'den ABD'ye uçacak tüm yolculardan Kovid-19 test sonuçları talep edilecek ve uygulama pazartesi günü başlayacak. CDC açıklamasında, "(Uluslararası uçuşlarla ilgili) Bu ilave test şartı, Amerikan halkının sağlık ve güvenliğinin korunmasını destekleyecektir." ifadesine yer verildi.

ANTİKOR TESTİ DE KABUL EDİLİYOR

Bu kapsamda, İngiltere'den ABD'ye uçacak yolcuların son 3 gün içerisinde Kovid-19 testi yaptırmış olmaları ve testlerinin negatif olması gerekiyor. Yolcuların söz konusu test sonuçlarını uçuştan önce seyahat edecekleri hava yolu firmasına yazılı olarak bildirmesi zorunlu olacak. Ayrıca PCR testinin yanı sıra antikor testi de kabul edilecek.

Öte yandan hafta içinde New York kenti, İngiltere'den gelecek yolculara negatif Kovid-19 testi şartı getirmişti.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5923404/abdden-ingiltereden-gelen-tum-yolculara-test-sarti