2021 gardiyan alımı: CTE 10 bin personel alımı ne zaman? (İKM-katip)

Son haftaların en çok merak edilen konularının başında CTE 10 bin personel alımı geliyor. 2020 yılı boyunca beklenen ilan hala gelmedi. Bu nedenle CTE personel alımı için haber bekleyenlerin gözü 2021 yılına çevrildi. Ceza Tevkifevleri bünyesine 10 bin alımda gardiyan alımı (İKM alımı), zabıt katibi alımı ve cezaevi katibi alımı gibi alımlar bulunuyor. 2020 KPSS sürecinin tamamen sona ermesine az bir süre kala CTE alımları ne zaman? sorusu gündeme geldi.

SON OLARAK BÖLÜM ÖNCELİĞİ VERİLDİ

İlana dair Adalet Bakanlığı bünyesinden herhangi bir açıklama gelmemiş olsa da, son yapılan yönetmelik değişikliği ile bazı bölüm mezunlarına CTE personel alımında öncelik verilecek. Diğer adaylar da alımlarda kendisine yer bulacak olsa da, öncelik için yönetmelik şöyle oldu;

“Zabıt kâtibi, mübaşir, infaz ve koruma memuru ve cezaevi kâtibi kadroları için seçim yapılırken; hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu veya meslek yüksekokullarının adalet, adalet ön lisans veya ceza infaz ve güvenlik hizmetleri programı, lise veya meslek liselerinin adalet alanı ve ilgili mevzuat uyarınca bunlara denkliği kabul edilen program veya alan mezunlarına öncelik.”

2021 İKM ALIMI GELECEK Mİ?

2020 yılından umutlar tükendi. Gelen ilk bilgilere göre CTE 10 bin personel alımı için 2021 yılının ilk haftası bekleniyor. KPSS puanına göre yapılacak alımlarda başvurular Ocak’ta başlayabilir.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5916315/2021-gardiyan-alimi-cte-10-bin-personel-alimi-ne-zaman-ikm-katip