Uyanış: Büyük Selçuklu 13. Bölüm! Uyanış Selçuklu son bölüm izle

Uyanış Büyük Selçuklu 13. bölümüyle 22 Aralık Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarına geldi. 

Yönetmen koltuğunda Emre Konuk'un oturduğu TRT'nin ilgiyle izlenen tarihi dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu yine tüm Türkiye'yi ekrana kilitledi.

Sultan Melikşah ve Sultan Sencer'in Batınilerle mücadelesinin konu alındığı Büyük Selçuklu devletinin  destansı hikayesini anlatan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi internet üzerinden yayınlandı.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 13. BÖLÜM FULL İZLE

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin 13. Bölümü'nde neler oldu?

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 13. BÖLÜM ÖZETİ

Sabbah’ın kurduğu tertip yüzünden zihni bulanan Arslantaş, Nizamülmülk’e ölümcül bir yara vermiş, etrafları Batuniler tarafından sarılmıştı. Acaba Sencerler oradan çıkabilecek midir? Nizamülmülk’ün akıbeti ne olacaktır?

Diğer taraftan Şelemzar’da büyük bir patlama olmuştu. Melikşah’ın Şelemzar’da tuttuğu çeliklerin bulunduğu ambar da dâhil olmak üzere birçok kritik yer telafi edilemez hasar alacaktır. Melikşah nezdinde itibarı sarsılan İlteber’i alacakları için gelip daha da zor duruma düşürecek olan tacir kimdir? Alacaklarına karşılık İlteber’den istediği ve alması durumunda İlteber’i zorlu duruma düşürecek olan şey nedir?

Öte yandan Melikşah, Şelemzar’daki büyük patlamada parmağı olduğunu anladığı Andreas için Konstantiniyye’ye bir ültimatom gönderir. Bizans imparatorundan aralarındaki barışın sürebilmesi için Andreas’ın ölümle cezalandırılmasını ister. Ölümün eşiğine gelen Andreas, içine düştüğü bu durumdan kurtulmak için hangi hamleye kalkışacaktır?

Tüm bunların yanı sıra Gevher, hamileliğini bahane ederek Turna’yı saraya çağırtmıştı. Geldiğinde Seferiye Hatun’u muayene etmiş ve onu hasta eden şeyin hangi kandil olduğunu ortaya çıkarmıştı. Ne var ki Elçin ve Gevher bu vaziyeti Nizamülmülk olmadan açığa vuramayacaklardır. Kurduğu tertibin aşikâr edilmesinden endişe eden Terken, bu durumdan sorumlu tuttuğu Turna’yı nasıl bir tuzağa itecektir?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 14 BÖLÜM FRAGMANI

Uyanış Büyük Selçuklu 14.bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı.

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU HANGİ GÜN SAAT KAÇTA YAYINLANIYOR

“Uyanış Büyük Selçuklu” her Pazartesi saat 20.00’de TRT 1’de.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU OYUNCULARI KİMLER İSİMLERİ VE ROLLERİ

Ekin Koç- SENCER
Buğra Gülsoy- MELİKŞAH
Hatice Şendil- TERKEN HATUN
Mehmet Özgür- NİZAMÜLMÜLK
Sevda Erginci- TURNA HATUN
Leyla Lydia Tuğutlu ELÇİN HATUN
Gürkan Uygun- HASAN SABBAH

- Milli Gazete, Kültür-Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5911268/uyanis-buyuk-selcuklu-13-bolum-uyanis-selcuklu-son-bolum-izle