AKP’liler Çarşamba’yı bekliyor! Gözler grup toplantısında

Siyasette tansiyon yükseliyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “HDP’nin kapatılsın çıkışının” ardından tartışmalar artarken, Cumhur İttifakı içerisinde farklı sesler çıkmaya başladı. Özellikle MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’u da hedefine almasının ardından AKP’den nasıl bir tepkinin geleceği merak ediliyor. Söz konusu gelişmeler bu şekildeyken, gözler Çarşamba günü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yapacağı grup toplantısına çevrildi.

MHP’YE YÖNELİK TEPKİLER ARTIYOR

HDP üzerinden MHP’nin başlattığı tartışma Cumhur İttifakı cenahında farklı seslerin çıkmasına sebep oldu. Üst perdeden her seferinde ittifakın çok uzun yıllar devam edileceğine dair mesajlar verilse de alt perdeden karşılıklı atışmalar başladı. AKP içerisinde MHP’nin tutumu ile ilgili altta tepkiler arttı. Söz konusu tepkilerle karşılaşan AKP’li kurmayların da, ittifaktan rahatsızlık duyduklarına dair mesajlar verdiği belirtiliyor.

AKP’Lİ KURMAYLAR BEKİR BOZDAĞ’I HATIRLATIYOR

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, Numan Kurtulmuş’u hedef almasının ardından gözler Çarşamba günü AKP’nin Haftalık Grup Toplantısı’na çevrildi. AKP’li kurmaylar, daha önce Bahçeli’nin AKP’li Bekir Bozdağ’ı hedef aldığını hatırlatarak, Erdoğan’ın grup toplantısında Numan Kurtulmuş’a yönelik söyleyeceği sözlerin Cumhur İttifakı’nın kaderini belirleyeceğini belirtiyor. Erdoğan’ın parti alt kademelerinde ve illerde Cumhur İttifakı’nda yaşanan sıkıntılara değineceği ifade ediliyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5911041/akpliler-carsambayi-bekliyor-gozler-grup-toplantisinda