Koronavirüsü aşısını bulan Özlem Türeci yılın kadınları arasına girdi

İngiltere’nin en önemli gazetelerinden olan Sunday Times, 2020 yılına damga vuran kadınları sıraladı. Yapılan sıralaMada Türkiye dünya kamuoyunun da yakından tanıdığı Dr. Özlem Türeci de yer aldı.

Aralarında Almanya Başbakanı Angela Merkel, Barbadoslu şarkıcı ve girişimci Rihanna, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern ve MeToo hareketine devam eden Amber Heard gibi isimlerin yer aldığı listede  koronavirüsü aşısı konusunda büyük bir başarı sağlayan Dr. Özlem Türeci de yer aldı.

TÜRECİ'YE ÖVGÜ DOLU SÖZLER

ABD merkezli Pfizer ile birlikte aşıyı geliştiren Alman şirket BioNTech’in üst düzey yöneticilerinden biri olan ve aşı konusunda ciddi çalışmalarda bulunan Türeci hakkında, “Güçlü bir çiftten bahsedelim: Pfizer’ın ilk sonuçlarına göre Covid-19’a karşı yüzde 95 oranında etkili olan aşısının arkasında Dr. Özlem Türeci ve eşi Dr. Uğur Şahin’in kurduğu Alman şirket BioNTech var. Türkiye’den Almanya’ya göçen ebeveynlere sahip olan 53 yaşındaki Türeci aynı zamanda kanser imünoterapi alanında da öncü. Forbes, çiftin 3.6 milyar sterlinlik değeri olduğunu yazarken onlar buna rağmen çok mütevazı bir hayat yaşıyorlar” ifadeleri yer aldı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5902613/koronavirusu-asisini-bulan-ozlem-tureci-yilin-kadinlari-arasina-girdi