Hollanda'nın ardından Belçika'da İngiltere ile ulaşımı durdurdu

İngiltere'de Yeni Tip Koronavirüsün mutasyona uğradığı açıklamalarının ardından Hollanda Birleşik Krallık ile hava ulaşımının yasaklandığını duyurmuştu. Hollanda'nın ardından Belçika'da İngiltere'ye ulaşımı yasakladı. 

HAVA VE DEMİR YOLU ULAŞIMI DURDU

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, Birleşik Krallık’ta yeni tip koronavirüsün ( Kovid-19) daha bulaşıcı yeni bir türünün ortaya çıktığının açıklanmasının ardından bu ülkeyle hava ve demir yolu ulaşımını en az 24 saat durduracaklarını açıkladı.

De Croo, televizyon programında yaptığı açıklamasında, Birleşik Krallık’tan uçak veya trenle Belçika'ya gelecek kişilere sınırların gece yarısından itibaren geçici olarak kapatılacağını söyledi.

Birleşik Krallık’ın güneyinde görülen ve daha çabuk bulaştığı belirtilen yeni bir virüs hakkında bilimsel istişarelerde bulunmak amacıyla bu kararı aldıklarını ifade eden De Croo, 24 saatlik sürenin uzatılabileceğini kaydetti.

De Croo, "Mutasyonla veya yeni virüs türünün Avrupa ana karasına ulaşıp ulaşmadığıyla ilgili cevapsız birçok soru var." dedi.

- Milli Gazete, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5902580/hollandanin-ardindan-belcikada-ingiltere-ile-ulasimi-durdurdu