Dusko Tosic'den Türkiye açıklaması: Bazı teklifler olduğu doğru!

Guangzhou R&F'den ayrılan ve eski kulübü Beşiktaş'a geri döneceği konuşulan Dusko Tosic transferiyle ilgili ilk kez konuştu. Bonservisi elinde olan 35 yaşındaki stoper, ülkesinde yayım yapan Tanjug haber ajansına verdiği röportajda Kızılyıldız ve Türkiye'deki bazı kulüplerden teklif aldığını doğrularken şunları kaydetti:

" Çin'de kalmak için kulübümden teklif aldım ama bunu reddetmek zorunda kaldım. Tavan ücretler azalmıştı ve önümüzdeki sezon tamamı için karantina uygulanması söz konusuydu. Dolayısıyla şartlar çok zorluydu. Çin'de oynuyorsanız sezon bitene dek başka bir ülkeye gidemiyorsunuz. Ben de tüm bunlardan ötürü Avrupa'ya geri dönmeye karar verdim. Önümüzdeki sene Çin'de artık büyük futbolcuların olmayacağı bence kesin. Koronavirüs nedeniyle 2021 için şartlar değişti. 2022'de ne olacağını bilmiyorum ama Çin kulüplerinden büyük transferler yapmalarını beklemiyorum.

Guangzhou R&F'de hem futbol hem de yaşam açısından güzel tecrübeler edindim. Orada farklı bir mantalite var. Avrupa'da olmayan şeyleri Çin'de bulabiliyorsunuz. İnsanlar çok iyi ve sakin. Guangzhou'da olduğum için şanslıydım çünkü 20 milyonluk nüfusuyla Çin'in en büyük üçüncü şehri. İklim çok idealdi ve havalar hep sıcaktı. Oradaki futbol, Avrupa'dakine benzemiyor. Takımlar büyük yatırımlar yapıyor ve hepsinde çok sayıda kaliteli yabancı oyuncu var.

Beşiktaş'ta geçirdiğim üç sezonun ardından Çin'e giderek ideal bir transfer yaptım. Dragan Stojkovic'in hocam olması da büyük şanstı. Pek çok büyük yıldız Çin'e gelmek istiyor ama yabancı sınırı olduğu için transfer kolay değil. Şu anda kendimi harika hissediyorum. 35 yaşında olmama rağmen iki-üç sezon daha üst seviyede oynayabilirim.

Türkiye'de güzel izler bıraktığım biliniyor. Bazı teklifler ve fırsatlar olduğu doğru ama daha fazlasını söyleyemem. Ülkemizin en büyük takımı olan Kızılyıldız'ın formasını giymek ise büyük bir şeref ve ayrıcalıktır. Kulübün genel müdürü Zvezdan Terzic ile görüştüm. Dejan Stankovic'in beni istediğini de biliyorum. Önümüzdeki günlerde detaylar hakkında konuşacağımızı umuyorum."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5899431/dusko-tosicden-turkiye-aciklamasi-bazi-teklifler-oldugu-dogru