Rusya liderinden Erdoğan açıklaması! Putin Erdoğan için ne dedi?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yıllık basın toplantısını Kovid-19 nedeniyle bu sene telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rus Lider çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yıl boyunca Rusya’nın gündemine gelen gelişmelere dair pek çok soruya yanıt veren Putin, Türkiye’yle ilgili açıklamalarıyla dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüş ayrılıkları olduğunu söyleyen Putin, "Erdoğan sözünü tutan biri" dedi.

"ERDOĞAN SÖZÜNÜ TUTAN BİRİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la zaman zaman görüş ayrılıkları yaşadıklarını belirten Putin, Erdoğan’ın davranışlarının öngörülebilir olduğunu söyledi. Putin, “Bu da, kiminle muhatap olduğunuzu anlamanız için çok önemli. Erdoğan ile belirli konularda görüş ayrılıklarımız var. Kimi zaman karşıt görüşlerde olduğumuz da oluyor. Ancak o sözünü tutan biri” ifadelerini kullandı.

AŞI YAPTIRMAMAK İÇİN HİÇBİR SEBEP YOK

Rusya tarafından üretilen Sputnik V aşısıyla ilgili de konuşan Putin, “Aşı hem güvenli hem de hızlı etki ediyor. Aşı yaptırmamak için bir sebep yok. Mümkün olduğunda mutlaka aşı yaptıracağım. Uzmanlarımız halka uygulanmakta olan aşıların şu an için belli bir yaş aralığındaki vatandaşlar için olduklarını söylüyor. Benim yaşımda olanların sırası henüz gelmedi” diye konuştu.

2024 SEÇİMLERİ İÇİN DAHA ERKEN

Sağlık durumuyla ilgili sık sık spekülasyonlar yapılan ve görevi bırakacağı iddiaları ortaya atılan Putin 2024’teki adaylık sürecine de değindi. Tekrar aday olup olmayacağı sorulan Putin, buna karar vermediğini ancak henüz konuşmak için erken olduğunu ifade etti.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5893308/rusya-liderinden-erdogan-aciklamasi-putin-erdogan-icin-ne-dedi