Karamollaoğlu: ABD’yi şiddetle kınıyoruz çifte standart uyguluyor

ABD’nin yaptırım kararına ilişkin konuşan Karamollaoğlu, “Bu kararı şiddetle telin ediyoruz. ABD, bu noktada çifte standart uyguluyor. Güya kendilerini savunurken, hasım durumunda gördükleri Rusya’nın bir savunma sistemini kullanmamız problem olarak kullanılıyor. Başka NATO ülkesi var bunları kullanan. Onlara bir şey yapılmazken Türkiye’ye bunların yapılması çifte standart uygulamasının çok açık delilidir. Bir kez daha şiddetle kınıyoruz” diye tepki gösterdi.

Olay TV’de Seçil Özer’in sunduğu ve gazeteci Ünal Kaya’nın da sorularıyla yer aldığı ‘Siyaset Günlüğü’ programına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ŞİDDETE FİİLEN BAŞVURAN PARTİ KAPATILIR

Son dönemde gündeme gelen parti kapatma tartışmalarına değinen Karamollaoğlu, “Şiddete fiilen başvuran parti kapatılır. Buna itirazım yok. Fikri düşüncelerini dile getirenleri kapatırsanız. Bir fidana benzer, güçlenir. Yani bugünkü HDP’nin güttüğü politikalar gelişme gösteriyor, oylarında bir düşme de olmuyor. Siz ise o bölgede yaşayan insanların oylarını almak için çalışın. Sayın İçişleri Bakanının bu üslup ile konuşmaması gerektiği kanaatindeyim. Beğenmediklerine karşı başka bir tavır sergiler ve bu tavrı gücü ile desteklemeye kalkarsa bu ülkenin geleceği açısından hiç hoş olmaz. Bugün tarih kitaplarında not düşülüyor. Gelecekte doğrulanacak. Bunun için herkes tarih bilinciyle hareket etmeli” dedi.

İSRAİL’İ TANIMAYAN İSLAM ÜLKESİ KALMADI, VEBAL TÜRKİYE’DE

Karamollaoğlu, dış politikada yaşananlara ilişkin de “Biz dış politikada neden bu duruma düştük? Türkiye dış politikada bu kadar çaresiz kaldığı bir dönem ile hiç karşı karşıya kalmadı. Ne İslam ülkelerinde ne NATO’nun içinde hiçbir yerde dostumuz yok. Bir İran ile var, o da bir şiir okudu diye ortalık karıştı. Azerbaycan var şimdilik Allah daim kılsın. Şimdilik diyorum çünkü yarın ne olacak bilemiyorum. Dış politikada bu kadar savrulmak neden? İsrail’i tanımayan İslam ülkesi kalmadı. Bu noktada en büyük vebal Türkiye’de” ifadelerini kullandı.

ABD’Yİ ŞİDDETLE KINIYORUZ, ÇİFTE STANDART UYGULUYOR

ABD’nin yaptırım kararına ilişkin de konuşan Karamollaoğlu, “Bu kararı şiddetle telin ediyoruz. ABD bu noktada çifte standart uyguluyor. Güya kendilerini savunurken, hasım durumunda gördükleri Rusya’nın bir savunma sistemini kullanmamız problem olarak kullanılıyor. Başka NATO ülkesi var bunları kullanan. Onlara bir şey yapılmazken Türkiye’ye bunların yapılması çifte standart uygulamasının çok açık delilidir. Bir kez daha şiddetle kınıyoruz” diye tepki gösterdi.

Mehmet Fahri Özkan / Ankara

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5890365/karamollaoglu-abdyi-siddetle-kiniyoruz-cifte-standart-uyguluyor