Çağdaş Atan'dan "Soru yok mu arkadaşlar?" açıklaması

Türkiye Süper Lig'in 12. haftasında Aytemiz Alanyaspor, sahasında ağırladığı Beşiktaş'ı 2-1 mağlup ederek zirvedeki yerini sağlamlaştırdı. Karşılaşma sonrası Alanyaspor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, galibiyeti değerlendirdiği basın toplantısının sonunda müsabakayla ilgili soru bekledi.

Maçı takip eden basın mensuplarından herhangi bir soru gelmemesine şaşıran genç teknik adam bu şaşkınlığını, "Soru yok mu arkadaşlar?" sözleriyle gösterdi ve ekledi:

"O zaman gelmenize ne gerek vardı?"

Dim TV canlı yayınına katılan Atan, hakkındaki eleştirilere cevap vererek, yaşananları anlattı. Alanya'nın yerel basınıyla ilgili bir sorununun olmadığını dile getiren Atan, şöyle konuştu:

Orada Teoman ile basın toplantısına çıktığımızda içeride bir kadın muhabir arkadaş bir de genç bir arkadaş ile kameraman vardı. Ben onlardan zaten soru gelmeyeceğini biliyorum. Bizim beklentimiz orada ya da şok oluşumuz, Teoman'a yazılı, telefonla veya Whatsapp'tan bir soru gelmemiş olmasınaydı. Bazı ajans sahipleri ve ajanstaki bazı arkadaşlar bu olayı farklı yere götürdüler. Benim asla ve asla oradaki ajans çalışanlarına, orada bulunan muhabir arkadaşlara ve yerel basına bir tepkim olmadı. Benim tepkim sadece Teoman'a Whatsapp üzerinden veya yazılı olarak soru gelmemesineydi. Umarım bu konu bu şekilde açıklık kazanır.

"Flaş röportajla aynı şeyi konuşacaksak basına gelmeye gerek yok anlamında söyledim"

Konunun farklı yerlere çekildiğini öne süren Atan, şu ifadeleri kullandı:

Bazı ajans sahipleri konuyu kendi üzerinden algılamışlar. Asla ve asla ajanslara veya çalışanlarına serzenişim olmadı. Zaten kimseyi hedef göstermedim, suçlamada bulunmadım ve basın toplantısından ayrıldım. Çıkarken de söylediğim şey 'Basına da gerek yok' diye tercüme edilmiş. Ben orada Teoman'a şunu söyledim: Yukarıda flaşla aynı şeyi konuşacaksak basına gelmeye gerek yok anlamında söyledim. Teoman beni basın toplantısına çağırırken, 'Hocam basına gidiyoruz' diye çağırıyor. biz onu kısa olarak kullanıyoruz. Ben onu 'Basına gelmeye gerek yok' anlamında söyledim. Basına gerek yok demedim.

Alanyaspor'da antrenmaları tamamen basına kapatmayıp yasaklamadıklerını belirten Atan, bu konuda alınan kararları şöyle aktardı:

Tamamen benim aldığım bir karar da değil. Kulüple ortaklaşa aldığımız bir karar. Bazı temenniler direk bana gelmiyor. Ben yerel basının böyle bir temennisi olduğunu bilsem, bunun karşılığını zaten veririz. Hatırlarsanız Rosenborg maçından önce antrenmanı basına açtık. Bizim bununla ilgili bir problemimiz yok. Yanlış anlaşılmasın pandemi dönemindeyiz ve oyuncularımızı korumak zorundayız. Ayrıca sizi de korumak için bunu yapıyoruz. Çünkü bizim içimizde de vakalar var. Oyuncuları biliyorsunuz ama altyapı oyuncularında, antrenörlerde, masörlerde de oluyor. Bizim amacımız sizi korumak. Yoksa iki-üç haftada bir açmak benim için problem değil.

"Kulüple, temsilcimle benim aramda olan bir anlaşma var. Sadece sezon başında ve devre arasında röportaj vereceğim"

Bu konuda sert bir tutumu olmadığını dile getiren Atan, "Benim sadece bir tutumum var. Kulüple, temsilcimle benim aramda olan gizli, yazılı olmayan bir anlaşma var. Ben sadece sezon başında ve sezon ortasında yani devre arasında özel röportaj vereceğim diye bir anlaşma bu. Sadece özel röportaj vermiyorum" dedi.

Olayın meydana gelmesinin ardından bu konudaki tüm gelişmeleri takip ettiğini söyleyen Atan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bazı ajans sahipleri maçtan sonra soru sordurmadığımı söylemiş. Bizim asla öyle bir şeyimiz olmadı. Konuşmaya ve interaktifliğe açığız. Herkes sorusunu sorabilir. Biz de cevabımızı veririz. Böyle bir problemimiz yok. Galibiyetten sonra da mağlubiyetten sonra da hiç önemli değil.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5888399/cagdas-atandan-soru-yok-mu-arkadaslar-aciklamasi