Jorge Jesus'tan tartışılacak sözler: "Irkçılık suçlaması moda oldu!"

Benfica Teknik Direktörü Jorge Jesus'tan Şampiyonlar Ligi'nde Paris Saint Germain ile Medipol Başakşehir arasında oynanan maçta Pierre Webo'ya dördüncü hakem Sebastian Coltescu tarafından yapılan ırkçılık hakkında tartışılacak bir açıklama geldi.

UEFA Avrupa Ligi'nde Standard Liege ile deplasmanda karşılaşacakları mücadele öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen Portekizli teknik adam, ırkçılık suçlamasının günümüzde "moda" olduğunu savunurken konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

"Paris Saint Germain-Medipol Başakşehir maçında neler olduğunu bilmiyorum. Ancak bugünlerde ırkçılık konusu çok moda. Bir vatandaş olarak istediğim gibi düşünme hakkına sahibim ama somut bir fikre sahip olabilmem için yaşananları bilmem gerekir.
Bununla birlikte günümüzde siyahilere karşı söylenen her şey ırkçılık olarak algılanıyor. Ne var ki aynılarını beyaz birine dediğinizde hiçbir sorun çıkmıyor. Bu, dünyayı saran bir dalga. Belki de ırkçı bir ifade vardı. Fakat Pierre Webo'ya ne dendiği hakkında gerçekten bir fikrim yok."

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5873440/jorge-jesustan-tartisilacak-sozler-irkcilik-suclamasi-moda-oldu