Ali Mahir Başarır: Bu iftirayı atanları Allah'a havale ediyorum

Katıldığı Habertürk TV canlı yayınında Tank Palet Fabrikası'nın satışını 'Devletin ordusu Katar'a satılmıştır' sözleriyle eleştirdikten sonra hakkında soruşturma başlatılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Grup Toplantısı öncesi gazetecilere konuştu. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugünkü grup toplantısında Ali Mahir Başarır hakkında, "Türk ordusuna satılmış demesi şerefsizliktir, kepazeliktir. " ifadelerini kullanmıştı. 

BU İFTİRAYI ATANLARI ALLAH'A HAVALE EDİYORUM

Meclis'te gazetecilere kısa bir açıklama yapan Ali Mahir Başarır, "Parti sözcümüz ve ben her şeyi söyledim. Sosyal medyadan da paylaştım. Söyleyecek hiçbir sözü yok. Benim ordum ile ilgili Mehmetçik ile ilgili söylemlerim çok net. Sadece bu iftirayı atanları önce halka sonra Allah'a havale ediyorum." dedi.

ORDUYA BAĞLI FABRİKAYI KATAR'A SATTINIZ DEDİM

Geçtiğimiz günlerde de açıklama yapan Ali Mahir Başarır, “Benim ağzımdan ‘Türk Ordusu satılmış’ cümlesi çıkmış mı? ‘Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olan bir fabrikayı, orduya bağlı bir fabrikayı Katar’a sattınız’ dedim. Bunun Tank Palet Fabrikası olduğunu söyledim” ifadelerini kullanmıştı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5772426/ali-mahir-basarir-bu-iftirayi-atanlari-allaha-havale-ediyorum