F.Bahçe maçı sonrası Sergen Yalçın'dan itiraf

Beşiktaş'ın Fnerbahçe'yi kendi evinde 4-3 mağlup etmesinden sonra Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, oyuncularına 2 gündür "Zaferler ancak savaşarak kazanılır" dediğini hatırlattı.

Beşiktaş'ın Fnerbahçe'yi yendiği maç sonrası Sergen Yalçın, "Karakterli oyuncularımın eline, ayağına sağlık" dedi.

Ülker Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın, artık önlerine umutla bakmak istediklerini belirterek, savaşarak çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Yalçın, "2 haftadır takımımız gerçekten tamamen büyük takım reaksiyonu gösteriyor. Çok mücadele ediyor ve maç kazanmak için her şeyi yapıyorlar. Hakemin enteresan kararları vardı. Önümüzde çok uzun bir sezon var ve bu istatistiğimizi tüm sezona yaymamız gerekiyor. Kendi yaptığımız puan tablosundan 4-5 puan gerideyiz. Bu açığı kapatmak için arka arkaya kazanmamız gerekiyor. Oyuncularım bugün gerçekten karakterli mücadele etti. Bütün oyuncularıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.

MAÇTAN ÖNCE OYUNCULARIYLA YAPTIĞI KONUŞMAYI ANLATTI

Yalçın, "Puan cetvelinde 3 puana ihtiyacımız vardı. Zirveyi kovalamak istiyorduk. Oyuncularıma maçtan önce 2 gündür zaferler savaşılarak kazanılır demiştim. Başka türlü kazanamazsınız. O yüzden bugün oyuncularım savaşarak çok önemli bir maçı kazandı." değerlendirmesinde bulundu.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5769070/fbahce-maci-sonrasi-sergen-yalcindan-itiraf