Yasak başlıyor! İnternetten kış lastiği alanlar dikkat

1 Aralık 2020 tarihinden itibaren ticari araçlar için, kış lastiğini takma zorunluluğu yarından itibaren yürürlüğe giriyor. Uygulamanın başlaması ile kışlık lastiklerini takmayan sürücülere ise, 776 lira  para cezası uygulanacak.  Kış lastiği zorunluluğu 1 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek.

LASTİKLER VAKUM GİBİ TUTUYOR

Ordu'da sanayi esnafı olan  Ahmet Özpınar, "Yasakların başlamasına yaklaşılması ile birlikte yoğunluğun da arttığını söyledi. Her yıl bu şekilde yoğunluk yaşadıklarını ve müşterilerin son günlere bırakmak yerinde erkenden gelmelerini tavsiye eden Özpınar, “Bu zorunluluk ticari araçlar için var ancak, biz insanlarımıza burası Karadeniz olduğu için, kış lastiği tavsiye ediyoruz. Bu lastiklerin emniyetleri yüksek derecede, insanların önce can emniyeti önemli. Kış lastikleri soğuk havalarda donmama ve vakum özelliği olduğundan yere daha sağlam bir şekilde tutunuyor” dedi.

İNTERNETTEN ALINAN LASTİKLERE DİKKAT!

İnternet ortamından satın alınan lastiklerde sıkıntı yaşandığını dile getiren Özpınar, “Bazı müşterilerimizde yaşandı, lastikleri eski tarihli çıkabiliyor. O lastikler orada sertleştiği zaman yol tutuş oranı azalıyor” diye konuştu.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/5766747/yasak-basliyor-internetten-kis-lastigi-alanlar-dikkat